Prezent na Wielkanoc dla dziecka - 5 pomysłów

Finanse Czwartek, 26 marca 2020
Oceń:
4 / 27 głosów

Jakiś czas temu mówiło się o ewentualnym przełożeniu Świąt Wielkanocnych, jednak temat ucichł i wygląda na to, że wszystko odbędzie się we wcześniej ustalonym terminie. Tegoroczna Wielkanoc będzie z pewnością wyglądała inaczej niż wszystkie inne, ale warto zachować tradycję, przygotować wielkanocne potrawy i świętować w gronie najbliższych. A jak Wielkanoc, to i prezenty. Co kupić dziecku?

Prezent na Wielkanoc dla dziecka

W większości domów upominki wielkanocne są naprawdę drobne, w przeciwieństwie do tych, które zostawia się pod choinką w grudniu. Jednak tym razem to będzie naprawdę wyjątkowy czas, pełen różnych ograniczeń i w związku z tym może warto trochę zaszaleć? A przy okazji zapewnić sobie trochę wolnego czasu. Zatem co kupić dziecku na Wielkanoc?

Kreatywne upominki

Najlepszym pomysłem na ten trudny czas będą wszelkie kreatywne upominki, którymi maluch będzie mógł się zająć. Niekwestionowanym zwycięzcą w tej kategorii jest z pewnością ciastolina, szczególnie ta w różnych zestawach, którą bawią się chętnie również starsze dzieci.
Warto również zainwestować w zestaw koralików do prasowania, a później tylko wydrukować dzieciom wzorki z internetu. Z takich koralików można budować nie tylko płaskie obrazki, ale również trójwymiarowe figurki, a także zrobić kolorową biżuterię. Co jeszcze warto kupić dziecku na Wielkanoc?

Idealnym prezentem na Wielkanoc może okazać się zestaw materiałów kreatywnych. Wystarczy kupić kolorowe bloki, kredki, pisaki, ruchome oczka, kolorowe piórka i wszystko, z czego można wykorzystać piękne prace plastyczne. Kreatywność w czasie kwarantanny wzbija się na wyżyny rodzicielskich możliwości, także warto to wykorzystać.

Źródło: pl.freepik.com