Masz złe samopoczucie? Sprawdź, jak poprawić sobie nastrój!

Psychologia Środa, 25 marca 2020
Oceń:
4 / 26 głosów

Coraz większa liczba zakazów i nakazów z każdym dniem bardziej nas przytłacza. Na zewnątrz piękna wiosna, a rodzice wraz z dziećmi mogą jedynie patrzeć na nią przez okno. O ile masz dom na wsi i ogród, możesz pozwolić sobie na dłuższe przebywanie na dworze. Niestety ci, którzy mieszkają w blokach, unikając skupisk najczęściej "wietrzą się jedynie na balkonie".

W takiej sytuacji nie trudno o złe samopoczucie

Choć teoretycznie wiosna jest czasem, kiedy wszystko rozkwita i bardziej chce nam się działać, to jednak w tym roku jest nieco inaczej. Koronawirus zbiera żniwo i wszystko wygląda na to, że jeszcze przez dłuższy czas pozostaniemy zamknięci w domach. Jeśli ktoś ma słabą psychikę, może nie przetrwać tych trudnych chwil i do jego życia wkradnie się nieproszony gość, zwany depresją.

Jak poprawić sobie nastrój?

Aby uniknąć takiej sytuacji, należy każdego dnia szukać pozytywów, choćby tych najmniejszych, a dodatkowo dbać o to, żeby poprawiać sobie nastrój. Nie rezygnuj z kontaktu z  ludźmi, oni naprawdę są nam potrzebni do życia. Skoro nie możesz się z nimi spotkać, chwyć za telefon i zadzwoń do nich.
Wychodź też na krótkie spacery, korzystaj ze słońca, a jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, to nie rezygnuj z ruchu. Włącz ulubioną muzykę i tańcz na dywanie, to naprawdę poprawia nastrój.

Nie przestawaj działać. Nie traktuj tego czasu jako przerwy w czymkolwiek. Tobie dalej wolno marzyć i masz obowiązek realizować swoje plany. Dążyć do celu. Pomyśl, że gdy to wszystko się skończy, będziesz o kilka kroków dalej niż jesteś teraz i ruszysz do pracy pełną parą. Ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Jak jeszcze możesz poprawić sobie nastrój? Uśmiechaj się! Choćby do siebie. A jeśli nie potrafisz to obejrzyj kabaret czy cokolwiek, co zawsze wprawia Cię w dobry nastrój. Nawet wymuszony uśmiech potrafi sprawić, że nagle poczujesz się lepiej.

Źródło: pl.freepik.com