Ciśnieniomierz

Jakie parametry ma dobrej jakości ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz jest urządzeniem, które okazuje się przydatne w każdym domu. Służy do kontrolowania ciśnienia, gdy dojdzie do osłabienia czy boli nas głowa. Taki sprzęt powinien znaleźć się przede wszystkim w domu seniora. Jak kupić produkt, który będzie służył wiele lat? Na jakie parametry zwrócić uwagę?
Reklama

Rodzaje i zalety ciśnieniomierzy

Ciśnieniomierz to przydatne urządzenie, które pozwala na monitorowanie wartości ciśnienia tętniczego krwi, co jest koniecznie w przebiegu wielu przewlekłych chorób oraz w profilaktyce. Na rynku dostępne są modele ciśnieniomierzy różniące się umieszczeniem mankietu: nadgarstkowe i naramienne. Znacznie częściej wykorzystuje się te drugie. Na której ręce mierzy się ciśnienie? Zgodnie z zaleceniami należy zakładać mankiet na kończynę górną niedominującą, tzn. u leworęcznych na rękę prawą, natomiast u praworęcznych na lewą. Najlepiej, gdy znajduje się około 2–3 centymetrów ponad łokciem. Wówczas pomiar jest najdokładniejszy. Ciśnieniomierze nadgarstkowe nie są dokładne, dlatego osoby, którym zależy na precyzyjnych wynikach, nie powinny się na nie decydować.
Reklama

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ciśnieniomierza?

Zazwyczaj ciśnieniomierz jest produktem bardzo wydajnym i służy użytkownikowi przez wiele lat. Warto kupić go ze sprawdzonego źródła, od znanego na rynku urządzeń medycznych producenta. Wybór modelu uzależniony jest również od osobistych preferencji. Dostępne są sprzęty półautomatyczne, czyli takie, których rękawy należy napompować samemu, oraz w pełni automatyczne. W tym drugim przypadku wystarczy jedynie przycisnąć jeden guzik, aby w kilka sekund mankiet wypełnił się powietrzem. Warto jednak pamiętać, że podczas wykonywania pomiaru wartości ciśnienia tętniczego nie należy wykonywać ruchów ani mówić. Dobrze jest wybrać właściwy rozmiar mankietu.
Reklama
Optymalnie powinien on pasować na obwód ramienia od 20 do 32 centymetrów. Jeśli ciśnieniomierz będzie wykorzystywany przez osoby otyłe lub z rozbudowaną tkanką mięśniową, warto zakupić sprzęt z możliwością wymiany mankietu. Do domowego użytku warto wybrać model elektroniczny, gdyż jest łatwy w obsłudze. Nie wymaga również wykonania kalibracji. Dobrze jest rozważyć zakup ciśnieniomierza zasilanego zarówno sieciowo, jak i przez baterie. Wówczas będzie można go zabrać ze sobą np. w podróż. Pacjenci, którzy chorują na poważne choroby serca, powinni rozważyć zakup ciśnieniomierza klasy Hi-End. Jest on co prawda znacznie droższy niż tradycyjne urządzenia tego typu, ale również bardzo precyzyjny.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama