Skuteczne sposoby na bezsenność
Udostępnij Google News
Zdrowie

Skuteczne sposoby na bezsenność

Wszyscy w domu już śpią, a Ty nie możesz nawet zmrużyć oka mimo później pory. Doskonale wiesz, jak ważny dla Twojego organizmu jest sen. Potrzebujesz go tak, jak wody, jedzenia czy tlenu, jednak od jakiegoś czasu sen przychodzi do ciebie później niż zwykle i trwa sporo krócej niż dotychczas. Czy są jakieś skuteczne sposoby na bezsenność?

Nieprzespana noc może się zdarzyć

Jeżeli tak dzieje się jednorazowo albo raz na jakiś czas, to zupełnie naturalne i nie trzeba szukać przyczyny. Jeżeli jednak masz problem z zasypianiem na co dzień, musisz przyjrzeć się sytuacji bliżej.

Dlaczego nie mogę spać?

Powodów, przez które się nie wysypiasz, może być naprawdę sporo. Jeżeli nie śpisz przez przynajmniej 3 czy 4 noce w tygodniu i to już od jakiegoś czasu, domowe sposoby na bezsenność mogą nie wystarczyć, wtedy potrzebna będzie konsultacja ze specjalistą. W pozostałych przypadkach poradzisz sobie sama.
Ale skąd bierze się cała ta bezsenność?
Powody mogą być błahe, takie jak na przykład mało wygodny materac, czy nieodpowiednia temperatura w sypialni. Ale mogą być też bardziej złożone, związane ze stresem czy problemami dnia codziennego. Jak sobie radzić z bezsennością?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie