Kobieta w bieliźnie

Higiena intymna – jak dbać o nią w sposób naturalny

Nieodpowiednia higiena intymna jest przyczyną różnych infekcji, problemów ze współżyciem oraz dyskomfortu. Według badań około 40% Polek twierdzi, że do pielęgnacji intymnych miejsc ciała wystarczające są kosmetyki, którymi myją całe ciało. Jaka jest specyfika miejsc intymnych i czy ich pielęgnacja powinna być inna? Jak dbać o higienę miejsc intymnych w sposób naturalny? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.
Reklama

Najpoważniejszy błąd higieny intymnej

Jednym z najbardziej powszechnych i najpoważniejszych błędów, które popełniamy w kontekście higieny intymnej, jest nic innego, jak używanie tych samych żeli, mydeł, których używamy do mycia całego ciała. Preparaty na bazie mydła mogą zawierać substancje, które podrażnią nasze miejsca intymne, zwłaszcza że ich ochroną jest flora bakteryjna, która nie znosi wysokiego pH, znajdującego się w mydle. Jeżeli chcemy, by nasza flora bakteryjna chroniła nas przed różnego rodzaju bakteriami i patogenami, to musimy zadbać o jej kwasowe pH, dzięki specjalistycznym środkom. Warto dodatkowo sprawdzić, czy w konkretnym preparacie do higieny intymnej wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego, dzięki czemu będziemy miały pewność, że chronimy w maksymalnym stopniu naszą florę bakteryjną.
Reklama

Naturalny płyn do higieny intymnej

Wiele z nas może się zastanawiać, cóż mogą znaczyć te naturalne składniki, o których była mowa. Otóż najważniejsze jest, aby w składzie nie znajdowały się popularne środki spieniające, które mogą podrażnić nasze miejsca intymne, kryją się one pod nazwą SLS lub SLES. Dodatkowo zwracajmy uwagę na substancje zapachowe, jedyne, które nie podrażniają, to naturalne ekstrakty roślinne, czy wyciągi z roślin. Naturalne środki do higieny intymnej znajdziesz na https://triny.pl/149-higiena-intymna.

Kubeczek menstruacyjny

Kolejną kwestą dotyczącą higieny intymnej jest menstruacja i to, w jaki sposób do niej podchodzimy. Nie od dziś wiadomo, że w popularnych podpaskach, czy tamponach kryje się wiele substancji, wraz z ogromną ilością plastiku, które nam szkodzą.
Reklama
Jednym z rozwiązań, które są jednocześnie zero waste i w myśl zasady naturalnej higieny, jest wykorzystanie kubeczków menstruacyjnych, wykonanych z medycznego sylikonu. Korzystając z niego, jesteśmy całkowicie bezpieczne i nie musimy się martwić o ewentualne wypadki w formie plam na odzieży, ponieważ kubeczek wystarczy opróżniać raz na 12 godzin.

Wielorazowe podpaski

Innym pomysłem na higienę w trakcie okresu są wielorazowe podpaski, które podobnie jak kubeczek są przyjazne środowisku, a jednocześnie nie narażają naszego zdrowia tak jak tradycyjne odpowiedniki. Niektóre z nich wykonane są one z paroprzepuszczalnych materiałów, warstwy chłonnej i tkaniny bambusowej, która zapewnia nam komfort i przewiewność. Próżno w ich składzie szukać drażniących substancji zapachowych, czy granulatu, którego zadaniem jest pochłanianie wilgoci.
Reklama
Będą świetnym rozwiązaniem dla wszystkich z nas, a szczególnie dla kobiet, które doświadczyły nieprzyjemnych odparzeń i infekcji w wyniku używania tradycyjnych podpasek czy tamponów. Wielorazowe podpaski należy prać tak, jak zwykłą bieliznę. Naturalna higiena intymna nie jest niczym trudnym. Tak jak w wielu kwestiach ważna jest nasza świadomość i odpowiednia postawa. Pamiętajmy, że za żadne skarby nie powinnyśmy myć miejsc intymnych zwykłym mydłem, czy żelem pod prysznic. Aby w naturalny sposób dbać o naszą higienę podczas menstruacji, powinnyśmy zastanowić się nad kupnem kubeczka menstruacyjnego lub podpasek wielorazowych.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama