Domowe sposoby na wypadanie włosów!

Uroda Wtorek, 24 marca 2020
Oceń:
4 / 32 głosów

Wypadające włosy to problem nie tylko mężczyzn. Kobiety także zastanawiają się co zrobić z regularnie przerzedzającą się czupryną. Może być wiele powodów wypadających włosów, ale jest też wiele różnorodnych sposobów na wyeliminowanie tego problemu. Jeśli chcesz mieć gęste, zdrowe włosy, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Dlaczego włosy wypadają?

Trudno jest podać jeden, konkretny powód wypadania włosów. Może być ich naprawdę wiele. Jeden organizm zareaguje w ten sposób na silne stany stresowe, drugi "zrzuci" włosy w następstwie długo przeciągającego się przeziębienia czy grzybicy skóry.
Niektóre kobiety, które zabezpieczają się za pomocą tabletek antykoncepcyjnych, również skarżą się na wypadające włosy.
Najważniejsze jest to, aby na początku ustalić przyczynę problemu, a później dopiero zabrać się za walkę z nim.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami? Domowe sposoby!

Na początku warto przyjrzeć się dokładnie swojej diecie. Powinna być bogata w witaminy z grupy B, cynk i żelazo. Nie powinno także zabraknąć w niej selenu oraz magnezu. Twoja dieta musi być zbilansowana, a dla lepszych efektów możesz się dodatkowo suplementować. Co jeszcze możesz zrobić, by włosy nie wypadały?

Świetnie sprawdza się maseczka jajeczna na włosy. Można ją zrobić w bardzo prosty sposób, wystarczy ubić białka i nałożyć je na włosy na około 30 minut, a później dokładnie spłukać i umyć głowę. Sprawdzi się też czosnek na włosy. Wystarczy obrać ząbki czosnku, przetrzeć je przez praskę i wetrzeć na 20 minut w skórę głowy.

Źródło: pl.freepik.com