Co zrobić, żeby kwiaty stały dłużej?

Dom i ogród Piątek, 17 kwietnia 2020
Oceń:
4 / 7 głosów

Chciałoby się teraz wprowadzić w domu trochę wiosennych akcentów. Tak mało możemy tej wiosny korzystać z jej uroków, że chcemy przenieść ją do domowego zacisza. A najłatwiej zrobić to za pomocą kwiatów. Z tymże - jak wiadomo - takie tulipany na przykład, potrafią po kilku dniach przestać cieszyć oko. Co można zrobić, żeby stały dłużej? Jak przedłużyć ich żywot?

Sprawdzone sposoby

W internecie można przeczytać o naprawdę wielu różnych sposobach na przedłużenie żywotności roślin. Niestety nie wszystkie z nich są skuteczne. Ale część faktycznie pozwala na to, by cieszyć oko pięknymi kwiatami znacznie dłużej niż zazwyczaj.

Co można zrobić?

Musimy przede wszystkim zadbać o to, aby kwiat mógł zażywać wody jak największą powierzchnią. W tym celu, zaraz po powrocie z kwiaciarni, trzeba przyciąć łodygi naszych kwiatków i koniecznie po skosie. To naprawdę działa. Co jeszcze warto zrobić?

Pamiętaj o tym, by kwiaty w wazonie miały pewną swobodę, jakkolwiek to brzmi. Nie związuj ich niczym, niech układają się tak, jak chcą. Do wazonu nalej ZIMNEJ wody, najlepiej, jeśli ją wcześniej przegotujesz. Wymieniaj wodę codziennie, a łodyżki zanurz na minimum 3 centymetry i maksimum 5 centymetrów.

Źródło: pl.freepik.com