Masz trądzik? Sprawdź, jak z nim walczyć

Zdrowie Poniedziałek, 4 maja 2020
Oceń:
4 / 17 głosów

Trądzik to zmora prawie każdego nastolatka - ale nie tylko. Objawia się grudkowatymi krostami, czyli po prostu tak niechcianymi pryszczami. Może pojawić się nawet u osoby dorosłej i tutaj już trzeba wdrożyć konkretne leczenie. Bo w przypadku nastolatków, trądzik zazwyczaj mija z wiekiem samoistnie.

Nie ma leku, który pomoże każdemu

To bardzo ważne, by zrozumieć, że nie ma specyfiku, który na każdego zadziałałby tak samo. Nie każdego też da się z tego trądziku wyleczyć, jednak stosując pewne środki i metody, można zapobiegać czynnikom chorobotwórczym i maksymalnie minimalizować objawy trądziku.

Czy w przypadku trądziku warto stosować witaminy?

Trudno powiedzieć czy stosowanie ziół i witamin jest w stanie zapobiegać pojawianiu się trądziku lub łagodzić jego objawy. Brakuje specjalistycznych badań, które byłyby w stanie potwierdzić tę opinię, lub jej zaprzeczyć. Jak zatem wyleczyć trądzik? Od czego zacząć?

Na początku powinnaś wybrać się do dermatologa. Lekarz zbada Twoją skórę i oceni jej kondycję. Musisz pamiętać, że trądziku w zasadzie nie da się wyleczyć, można tylko skutecznie łagodzić jego objawy. Aby dobrać odpowiednie leki, najpierw trzeba określić nasilenie problemu związanego z trądzikiem.

Źródło: pl.freepik.com