Kraków z dzieckiem - wakacje po kwarantannie
Udostępnij Google News
Urlop

Kraków z dzieckiem - wakacje po kwarantannie

Od blisko dwóch miesięcy nie ruszamy się z domu. Hotele i wszelkie miejsca noclegowe po dłuższym czasie zostały otwarte dopiero wczoraj. Wiele osób rzuciło się na przeszukiwanie wakacyjnych ofert, choć już wiadomo, że w tym roku urlopy spędzimy raczej wyłącznie w Polsce. Są i tacy, którzy tegoroczne wyjazdy wolą odpuścić, ale my uważamy, że po tych ciężkich chwilach w branży turystycznej, warto ją wesprzeć, to też chcemy Wam pokazać ciekawe miejsca w Polsce, które można zwiedzać ze swoimi pociechami. Kraków z dzieckiem? Jak najbardziej!

Kraków z dzieckiem - od czego zacząć?

Jeśli już zabierzesz dziecko do Krakowa, przede wszystkim warto zacząć od.. historii! Zamek Królewski na Wawelu niekoniecznie zainteresuje młodsze pociechy, ale już smok, ziejący prawdziwym ogniem jak najbardziej. Warto pod pomnikiem smoka przytoczyć dzieciom opowieść o Szewczyku Dratewce, a przy okazji przejść też do smoczej jaskini. To niezapomniana przygoda dla dużych i małych.

Co dalej?

Niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam też wycieczka na Kopiec Krakusa. Można się nieźle zasapać, wchodząc na jego szczyt, ale naprawdę warto się tam wdrapać. To doskonała okazja, by dokładnie obejrzeć całą panoramę Krakowa. Robi wrażenie!
Oczywiście koniecznie trzeba też zajrzeć na krakowski Rynek i zrobić sobie powolny spacer przez Sukiennice. A co z dodatkowych atrakcji dla dzieci w Krakowie?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie