Kraków na wakacje
Canva.com

Kraków na wakacje. Co warto zobaczyć i zjeść w Grodzie Kraka?

Kraków to piękne miasto z wieloma atrakcjami. Jest tutaj wiele rzeczy do zrobienia, w tym zwiedzanie pięknego Zamku na Wawelu, zwiedzanie Oświęcimia i Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedzając Kraków, koniecznie wybierzcie się na przejażdżkę łodzią po Wiśle, wejdźcie na Wawel i zgubcie się na pięknym Starym Mieście wśród lokalnych smaków i aromatów.
Reklama

W Krakowie jest wiele rzeczy do zrobienia, które sprawią, że wasza podróż będzie niezapomniana. Warto odwiedzić Stare Miasto, Kazimierz, Zamek Królewski na Wawelu i Rynek Główny. Warto wybrać się przede wszystkim na wycieczkę na Wawel, który jest jednym z najważniejszych zabytków w Polsce. Jest bardzo blisko centrum miasta i jest idealnym miejscem na spędzenie popołudnia z dobrą książką lub po prostu zwiedzanie.

Wyjątkowe, historyczne miasto

Kraków na wakacje
Canva.com

Kraków to także miasto o bogatej historii i kulturze. Stare Miasto to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Krakowa, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Inną popularną atrakcją Krakowa jest Uniwersytet Jagielloński, który kształci studentów od XV wieku. Uczelnia ma ponad 50 000 studentów z całego świata.

Reklama

Kraków jest także siedzibą wielu muzeów, w tym Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Narodowego Muzeum Karykatury i Kreskówki.

Kraków na wakacje
Canva.com

Jeśli szukacie czegoś więcej niż tylko typowej historii i kultury, wybierzcie się na Kazimierz i spędźcie trochę czasu w dzielnicy żydowskiej. Istnieje tutaj wiele synagog i muzeów, które pozwolą na nowe spojrzenie na historię tego obszaru.

Atrakcje must be

Jeśli wybieracie się na urlop do Krakowa, to warto zobaczyć poniższe atrakcje:

  • Kościół Mariacki w Krakowie to jeden z najważniejszych kościołów w Polsce. Został założony w 1364 roku przez króla Kazimierza III i znajduje się na Starym Mieście, gdzie znajduje się również Zamek Królewski na Wawelu. Jest to arcydzieło architektury, z wieżą o wysokości ponad 124 metrów. Kościół spłonął podczas najazdu szwedzkiego, ale został odbudowany i przywrócony do pierwotnego stanu w 1657 roku.
Kraków na wakacje
Canva.com
  • Fabryka Schindlera w Krakowie była znanym miejscem pracy podczas Holokaustu. W fabryce Oskar Schindler uratował ponad 1000 Żydów. Schindler uratował wielu Żydów przed wysłaniem do obozów koncentracyjnych, zatrudniając ich w swojej fabryce. Historia Schindlera i jego fabryki była wielokrotnie opowiadana w książkach, filmach i filmach dokumentalnych.
Kraków na wakacje
Canva.com
  • Krakowski Kazimierz to jedna z najstarszych dzielnic żydowskich w Polsce. To piękne stare miasto z wieloma wyjątkowymi sklepami i restauracjami. Kazimierz to jedno z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia w Krakowie. Piękne budynki i architektura, mili ludzie - to wszystko czeka na was w Krakowie.
  • Bulwary Wiślane są najpopularniejszą atrakcją turystyczną Krakowa, a także idealnym miejscem na spacer. Bulwary są wysadzane pięknymi drzewami i kolorowymi kwiatami, jest też kilka uroczych kawiarenek, które oferują świetne jedzenie i kawę. Bulwary Wiślane powstały w XIII wieku i reprezentują najlepszą architekturę miasta.

Co warto zjeść w Krakowie?

Kraków na wakacje
Canva.com
Reklama

Kraków to miasto, które ma do zaoferowania bardzo dużo pysznego jedzenia. W całym mieście są food trucki i restauracje, które serwują tradycyjne polskie jedzenie, ale jest też kilka świetnych miejsc, w których można zjeść zdrowe dania, także z egzotycznej kuchni, typu slow food.

Modne restauracje wegetariańskie i wegańskie zazwyczaj oferują różnorodne dania bezmięsne, więc za każdym razem możecie spróbować czegoś nowego. Wśród popularnych dań z Krakowa musimy wyróżnić oczywiście pierogi. To danie, które jest nadziewane mięsem, warzywami, a czasem serem, a nawet ziemniakami. Często podaje się je z kwaśną śmietaną lub musem jabłkowym. Inne popularne dania w Krakowie to faszerowana kapusta, śledź i zupa grzybowa.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama