Co zrobisz, gdy skończy się kwarantanna? Sprawdź, o czym marzą kobiety

Psychologia Czwartek, 7 maja 2020
Oceń:
4 / 28 głosów

Narodowa kwarantanna brzmi jak wyrok. Wprawdzie ostatnie tygodnie sprawiły, że wiele osób nie boi się już wirusa tak bardzo, jak wcześniej, jednak większość wciąż trzyma się zasad tej kwarantanny i nie opuszcza domu, jeśli nie ma takiej wyraźnej potrzeby. Na wielu forach internetowych i blogach można teraz przeczytać, o czym teraz marzą kobiety i co zamierzają zrobić zaraz po tym, gdy narodowa kwarantanna się zakończy. Co to takiego?

Co zrobić po kwarantannie?

Zakazany owoc najlepiej smakuje. To też kwarantanna nauczyła nas, że warto cieszyć się małymi rzeczami. Wyjazd na wieś, do rodziny, do tej pory nie był wielką atrakcją. Ale w momencie, gdy zostaliśmy zamknięci w domach, często na niewielkiej przestrzeni, wszystko zaczęło wyglądać zupełnie inaczej. Teraz większość polaków dosłownie marzy o tym, by mieć kawałek ogródka, albo móc odwiedzić najbliższych, którzy mieszkają poza miastem i to właśnie wielu z nas ma w planach zrobić  zaraz po kwarantannie.

Czego jeszcze nam brakuje?

Kobiety, które przed pandemią dosłownie marzyły o tym, by mogły pracować w domu - zdalnie, teraz zupełnie zmieniły zdanie. Okazało się, że praca z dzieckiem u boku wcale nie należy do najłatwiejszych, a dodatkowo wymaga wiele samozaparcia i cierpliwości. Także, choć zabrzmi to może niewiarygodnie (choć dla osób, które doświadczył takiej zmiany, będzie zrozumiałe) kobiety marzą o tym, by wreszcie wrócić do pracy na NORMALNYCH warunkach. To tyczy się również nauczycieli, którzy czasem niechętnie przychodzili do szkoły i też woleli pracować w domu. Ale to nie wszystko, co polki chcą zrobić po kwarantannie.

Kobiety zapytane o to za czym tęsknią najbardziej podczas kwarantanny odpowiedziały niemalże tak samo. Okazuje się, że większość z nich zaraz po okresie izolacji odwiedzi swojego fryzjera i ulubioną kosmetyczkę. Panowie są w dużo łatwiejszej sytuacji, zwłaszcza ci, którzy na co dzień mają krótkie włosy. Wystarczy, że sięgną po maszynkę do włosów. Panie za to chodzą z odrostami i niepomalowanymi paznokciami. Gdy wreszcie otworzą się salony kosmetyczne i fryzjerskie pewnie trudno będzie się do nich zapisać, bo wszyscy będą chcieli skorzystać z ich usług.

Źródło: pl.freepik.com