Jak się zrelaksować nie wychodząc z domu?

Urlop Poniedziałek, 11 maja 2020
Oceń:
4 / 24 głosów

Relaksacja w tym trudnym dla wszystkich czasie jest bardzo ważna. Teraz pewnie jesteś jeszcze bardziej wykończona pracą lub nauką, a to może być powodem silnego stresu, który będzie miał wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również zdrowie. Dziś podpowiemy Ci, co zrobić, by odpocząć i się zrelaksować, a tym samym uspokoić swoje myśli.

Jak się zrelaksować?

Kluczową rolę odgrywa.. oddech. Jesteś zaskoczona? Pewnie powiesz teraz, że przecież Ty oddychasz przez cały czas. No i owszem, masz rację, ale czy jesteś przekonana, że robisz to tak, jak powinnaś? Jeśli nauczysz się oddychać w odpowiedni sposób, nie tylko wyeliminujesz pojawiające się od czasu do czasu bóle głowy, ale też dotlenisz organizm, co naprawdę pomoże Ci się zrelaksować.

Inne domowe techniki relaksacji

Śmiech to zdrowie. Oczywiście rozumiemy, że trudno jest Ci się śmiać w momencie, gdy jesteś zmuszona do przebywania w domowej kwarantannie, ale spróbuj podejść do lustra i po prostu się do siebie uśmiechnąć. Od razu poczujesz się lepiej.

Pozwól, by zawładnęły Tobą niezliczone pokłady hormonów szczęścia. Osiągniesz taki efekt, na przykład włączając ulubioną muzykę i po prostu tańcząc. Odłóż też na jakiś czas telefon, zamknij komputer. W momencie, gdy masz odpoczywać, nic nie może Cię rozpraszać. A co możesz robić w czasie odpoczynku?

Relaks w domu naprawdę jest możliwy. Zrób sobie domowe spa. Wannę wypełnij gorącą wodą z dodatkiem olejków do kąpieli. Zabierz do tej wanny ulubioną książkę i lampkę wina, a może nawet i kolację inną niż zwykle. A później pozwól sobie na filmowy seans.

Źródło: pl.freepik.com