Jak dbać o swój rozwój osobisty?

Psychologia Wtorek, 12 maja 2020
Oceń:
4 / 13 głosów

Uważasz, że nie masz czasu na to, by zadbać o swój rozwój osobisty? To tylko wymówka. Pokażemy Ci dziś jak to robić codziennie, nawet gdy nie masz na to więcej niż 15 minut. Już nigdy nie powiesz, że brakuje Ci na to czasu.

Tylko kwadrans dziennie

Z jednej strony niewiele, a z drugiej naprawdę sporo. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Bo 15 minut dziennie znajdzie absolutnie każdy, nieważne jak bardzo jest zapracowany. Ty również. Dlatego przestań szukać wymówek i zacznij wreszcie działać.

Jak dbać o swój rozwój osobisty?

Polub się z podcastami. To świetna opcja, bo możesz ich słuchać, a przy okazji się uczyć robiąc coś innego. Możesz odpalić podcast przy sprzątaniu, składaniu prania, czy prasowaniu. Albo, kiedy relaksujesz się w wannie.
Do porannej kawy przeczytaj artykuł na blogu poruszającym tematy rozwoju osobistego lub sięgnij po branżową prasę. Miej nowy numer zawsze przy sobie, by móc wykorzystać niespodziewaną wolną chwilę na czytanie - na przykład w tramwaju czy autobusie.
Jak jeszcze możesz zadbać o swój rozwój osobisty?

Znajdź kanał na youtube, który może nauczyć Cię czegoś nowego. Codziennie obejrzyj krótki filmik. Zacznij czytać zagraniczne blogu lub portale - w ten sposób będziesz w stanie podszkolić swój język. Czytaj codziennie po jednym newsie dotyczącym swojej branży.

Źródło: pl.freepik.com