Jak wybrać psa do domu - 3 rasy kochające dzieci

Dom i ogród Sobota, 9 maja 2020
Oceń:
4 / 10 głosów

Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i jest w tym naprawdę sporo prawdy. Bo kto inny będzie czekał po pracy na swojego pana z kapciami i kto będzie tak skakał z radości, gdy tylko usłyszy dźwięk domofonu o odpowiedniej godzinie? Psy potrafią odwdzięczyć się za ciepło, które im dajemy. Często zwracają je z nawiązką.

Jak wybrać psa do domu?

Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, w zasadzie możesz sobie pozwolić na każdą rasę psa. Jeżeli jednak twoim domem jest niewielkie mieszkanie, musisz zdecydować się na psa o niewielkim rozmiarze (ewentualnie średnim), by czuł się pod twoim dachem komfortowo.

Pies dla dziecka?

Trzeba pamiętać, że choć psy są wyjątkowo dobrymi towarzyszami zabaw dla dzieci, to jednak nie są zabawkami. A zalet dorastania z psem wcale nie brakuje. Dziecko zwykle ma bardzo silną więź ze swoim podopiecznym, co ma doskonały wpływ na jego rozwój psychiczny i emocjonalny.
Psiak jest dla dziecka najlepszym powiernikiem i choć wydawać by się mogło, że to tylko zwierzę, to jednak dzięki psom dziecko czuje się często "zaopiekowane" i pocieszone w trudnej sytuacji.
Pies uczy odpowiedzialności - wyprowadzanie na spacer, sprzątanie po nim, karmienie go i tym podobne.
Ale posiadanie psa gwarantuje też, że dziecko zbuduje sobie poczucie własnej wartości, gdyż z miejsca pojmie, że skoro potrafi zapewnić szczęśliwe życie, (swoją obecnością, zabawą itp) psiakowi to znaczy, że zwyczajnie naprawdę potrafi się troszczyć o inną istotę.
A jaki pies dla rodziny z dzieckiem będzie najlepszy?

Beagle to niezwykłe psy. Ogromne pieszczochy, które jednocześnie tłumią w sobie niezliczone pokłady energii. Będą idealne dla dzieci, które kochają ruch, gdyż one również potrzebują się wybiegać. Codziennie. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest słońce, czy deszcz. To mali niszczyciele, ale jeśli zapewnimy im odpowiednią ilość ruchu, to po powrocie do domu grzecznie położą się spać.

Źródło: pl.freepik.com