fotel bujany ogrodowy

Jak dbać o meble ogrodowe, żeby służyły nam przez długi czas?

Strefa wypoczynku w ogrodzie stwarza warunki do przyjemnego relaksu, zabawy z dziećmi oraz ciekawych spotkań ze znajomymi. Żeby zawsze czuć się dobrze w tej przydomowej przestrzeni, potrzebujemy wygodnych i praktycznych mebli, które staną się centrum naszej ogrodowej oazy.
Reklama

Meble ogrodowe należą do elementów wyposażenia, które kupujemy na dłuższy czas. Warto zatem wiedzieć, jak je pielęgnować, żeby mieć pewność, że nie ulegną zniszczeniu i będą prezentować się nienagannie przez wiele sezonów.

Poniżej zaprezentuję Wam kilka praktycznych wskazówek, jak skutecznie zadbać o meble do ogrodu.

Pielęgnacja – z czego zrobione są meble?

Nikogo nie muszę chyba przekonywać, że o meble ogrodowe trzeba dbać regularnie, żeby cieszyły nas pięknym wyglądem i optymalną kondycją przez długi czas. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja, dopasowana do typu produktu.

Meble ogrodowe wykonuje się przecież z różnych materiałów, które wymagają często diametralnie innego traktowania. Inaczej należy zadbać o konstrukcje drewniane, ponownie cieszące się wielką popularnością, inne zabiegi są konieczne w przypadku wyposażenia z tworzyw sztucznych.

Reklama

Zestawy mebli ogrodowych wykonanych z pięknego, naturalnego drewna lub plecionek rattanowych to ponownie modne uzupełnienie stylowego ogrodu. Ich główną wadą jest stosunkowo niewielka odporność na szkodliwe działanie warunków pogodowych. Produkty tego typu łatwo niszczeją pod wpływem wilgoci lub promieniowania UV. Dlatego wymagają specjalnego traktowania oraz uwagi.

Jeśli chcemy, żeby meble drewniane służyły nam przez długie lata, należy przed rozpoczęciem każdego sezonu ogrodowego i po jego zakończeniu dokładnie je oczyścić i nałożyć na nie impregnat. Może to być specjalny olej lub lakier. Warto zapoznać się z instrukcją, którą udostępnia każdy producent mebli ogrodowych. Zastosowanie odpowiednich środków sprawia, że meble utrzymają swój piękny kolor, nie wyschną oraz stają się bardziej odporne na działanie wody.

Nie zapominajmy także, że konstrukcje drewniane warto przechowywać w okresie zimowym w suchych pomieszczeniach o stałej temperaturze i niskiej wilgotności.

Reklama

Drugi z wymienionych typów mebli ogrodowych to wyposażenie z tworzyw sztucznych – z polipropylenu formowanego wtryskowo lub plecionki technorattanowej. Wiele tego typu produktów oferuje choćby sklep Bazkar, pełen nowoczesnych akcesoriów do każdego ogrodu.

Jak pielęgnować takie meble? W ich przypadku naprawdę nie trzeba nastawiać się na wiele pracy. Meble z tworzyw sztucznych wymagają bowiem tylko dokładnego oczyszczenia przy pomocy wody z delikatnym detergentem i miękkiej szmatki. Nie trzeba przeprowadzać bardziej skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, żeby zawsze wyglądały dobrze.

Wytwarza się je z bardzo trwałego materiału, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie czynników pogodowych.

Reklama

Dzięki temu ich utrzymywanie w optymalnej formie jest naprawdę proste i bezproblemowe.

Dodatkowe zabezpieczenie, czyli praktyczne pokrowce na meble

Jak już powiedzieliśmy, meble drewniane do ogrodu powinny zimować w komfortowych warunkach, najlepiej w domu, w piwnicy lub w innych pomieszczeniach gospodarczych. A co z meblami z tworzyw sztucznych, nie tylko tymi wybieranym przez użytkowników prywatnych, ale i restauracje, np. dostępnymi w ofercie https://bazkar.pl/meble-do-restauracji-kawiarni-barow-pubow-i-hoteli-64?

Wielu użytkowników decyduje się na przechowywanie ich przez cały rok na zewnątrz. Nie szkodzi im niska temperatura ani opady, zatem są w stanie przetrwać na zewnątrz bez uszczerbku cały sezon jesienno-zimowy.

Warto jednak zadbać o dokładne przykrycie ich dedykowanymi pokrowcami lub brezentem. Dlaczego? Żeby ich powierzchnia nie uległa niepotrzebnemu zabłoceniu, o co naprawdę nie trudno w trakcie jesiennej słoty lub wiosennych roztopów.

Reklama

Nie ma przecież sensu dokładać sobie niepotrzebnej pracy.

Idealnie dopasowane pokrowce można kupić często razem z meblami. Nie ma też oczywiście przeszkód, żeby uszyć je samodzielnie lub dokładnie okryć wyposażenie z pomocą dużej plandeki.

Idealne miejsce do wypoczynku – meble ogrodowe w optymalnej formie

Dbanie o meble ogrodowe naprawdę nie jest trudne. Wymaga nieco wysiłku przy pielęgnacji produktów drewnianych i rattanowych oraz regularnego oczyszczenia wszystkich elementów.

Dzięki tym prostym zabiegom wyposażenie do ogrodu prezentuje się naprawdę dobrze i utrzymuje idealną kondycję przez długi czas, zapewniając nam idealne warunki do przyjemnego wypoczynku w przydomowej przestrzeni. Czy potrzebujemy czegoś więcej do szczęścia?

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama