Jak pić więcej wody? To możliwe, nawet jeśli jej nie lubisz!
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pić więcej wody? To możliwe, nawet jeśli jej nie lubisz!

Osoby, które nie przepadają za wodą, często sięgają po słodkie napoje (nawet gazowane). Tymczasem aby mieć szczupłą sylwetkę, świetne samopoczucie i przede wszystkim zdrowie, niezbędne jest codzienne, regularne uzupełnianie tej wody w naszym organizmie. Jak pić więcej wody?

Jak pić więcej wody? Sprawdzone sposoby!

Jeśli najbardziej przeszkadza Ci smak, a raczej brak smaku, to możesz przygotować sobie wody smakowe, bez dodatku cukru. Wystarczy do szklanki wrzucić kilka plasterków truskawek i kilka listków melisy, a otrzymamy przepyszny napój, który mimo wszystko wciąż pozostanie wodą. Sprawdza się też woda z plastrami cytrusów oraz listkami mięty. Do tego kilka kostek lodu i mamy prawie napój bogów na letnie upały.

Jak pić więcej wody? Są też inne triki

A gdyby tak przyprawiać potrawy bardziej na ostro? Oczywiście pod warunkiem, że lubisz takiego smaki. Jeżeli dorzucisz do obiadu trochę więcej papryczki chili, to uwierz, że będzie Ci obojętne, co wypijesz po to, by nieco sobie ulżyć w "zianiu ogniem".
Jeśli natomiast problem w piciu wody nie tkwi w tym, że jej nie lubisz, a raczej w tym, że o niej zapominasz, to możesz skorzystać z pomocnych aplikacji, dzięki którym bez problemu odhaczysz ilość wypitych szklanek dziennie. Co jeszcze możesz zrobić?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie