Jak się chronić przed słońcem? Te rady ci się przydadzą
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak się chronić przed słońcem? Te rady ci się przydadzą

Piękne słońce za oknami kusi, by korzystać z dłuższych niż zazwyczaj spacerów. Niestety nie zawsze wiemy jak się przed tym słońcem chronić, a przecież wystarczy tylko chwila w pełnym słońcu, byśmy bardzo mocno odczuli na naszej skórze jego negatywny wpływ. Co zrobić, by tego uniknąć?

Jasne, że możesz się opalać

Sęk w tym, żeby to robić bezpiecznie. Jak się chronić przed słońcem? Najważniejsze jest to, by przed wystawieniem ciała bezpośrednio na promienie słoneczne użyć odpowiednich kosmetyków. Trzeba zaopatrzyć się w krem, który będzie miał filtr minimum SPF30 - a tak naprawdę im wyższy, tym lepiej. Często rezygnujemy z wysokich filtrów, myśląc, że przez ich zastosowanie nie będziemy w stanie się opalić, ale to nieprawda. Skóra w dalszym ciągu będzie podatna na promienie słoneczne, ale ochroni się przed ich niszczącym działaniem.

Jak się chronić przed słońcem? Co jeszcze TRZEBA?

Ważne jest to, aby nie tylko używać kosmetyków z filtrem, ale żeby robić to naprawdę umiejętnie. Prawdziwa ochrona skóry po ich zastosowaniu zaczyna się dopiero na około pół godziny po wsmarowaniu preparatu w skórę. W dodatku trzeba pamiętać o tym, że nakładanie kremów czy balsamów trzeba regularnie powtarzać, bo żaden kosmetyk nie będzie w stanie ochronić nas przed słońcem przez cały dzień.
A jeżeli masz zamiar korzystać z kąpieli, to kremy powinny być wodoodporne. Inaczej po wyjściu z wody nie będziesz już miała na sobie żadnej ochrony. Jak jeszcze chronić się przed słońcem?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie