Jak wybrać zdrowy catering najlepszy dla mnie?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak wybrać zdrowy catering najlepszy dla mnie?

W Polsce działa coraz więcej firm, w których ofercie znajduje się dieta pudełkowa. Gdy znajdziemy już najlepszy catering, pozostaje jeszcze kwestia szczegółów. A to one są tu najważniejsze.

Musimy bowiem zdecydować ile chcemy otrzymywać posiłków, czy mają być dostarczane codziennie, ile kalorii mają zawierać zestawy oraz którą dietę wybrać?

Dietetyczny catering – dla każdego, coś smacznego

Firmy, w których ofercie znajduje się zdrowy catering coraz częściej biorą pod uwagę fakt, że chcą z niego skorzystać najróżniejsze osoby. Nie wszyscy chcą lub mogą jeść do samo. Są osoby z różnymi schorzeniami, nietolerancjami pokarmowymi, alergiami. Są też klienci, którzy postawią na catering wegetariański lub wręcz catering wegański. W związku z tym w ofercie pojawiają się różne warianty żywieniowe. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Przedstawimy tu kilka najpopularniejszych opcji i opiszemy, do jakiej grupy osób są skierowane.

catering dietetyczny Materiały prasowe

Dieta pudełkowa dla tych, którzy jedzą wszystko

Występuje pod wieloma nazwami. W tytułach często przewijają się słowa „slim”, „fit”, „optimal”, „optimum”, czy „care”. To zestawy przeznaczone dla osób bez nietolerancji pokarmowych, które jedzą również mięso. Jest to najbardziej zróżnicowana dieta. Sięgają po nią bardzo często osoby zapracowane, które chcą po prostu zdrowo się odżywiać. Ten dietetyczny catering jest pomocny również, jeśli zależy nam na redukcji wagi. Wystarczy dobrać mniejszą wartość energetyczną zestawów.

Catering wegetariański

Ta dieta przeznaczona jest dla osób, które chcą zmienić swój styl życia. Catering wegetariański składa się głównie z warzyw, owoców czy z produktów mącznych oraz nabiału. Z chęcią sięgają po niego również doświadczeni wegetarianie, którzy nie mają czasu na gotowanie lub szukają inspiracji albo pewnej odskoczni od posiłków, które przygotowują codziennie. Niektóre firmy oferują również catering wegański, który wyklucza wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego.

catering dietetyczny Materiały prasowe

Dietetyczny catering ketogeniczny

Dieta ketogeniczna w ostatnich latach stała się szalenie popularna. Opiera się głównie na zdrowych tłuszczach. Decydując się na ten system odżywiania będziemy jeść przede wszystkim tłuste ryby, awokado, orzechy czy jaja. Nie brakuje też smacznych deserów. Ten zdrowy catering polecany jest osobom, które chcą schudnąć lub borykają się z Hashimoto.

Dieta pudełkowa bezglutenowa i bez laktozy

Bardzo często produkty bezglutenowe i bez laktozy złożone zostają w jedną dietę. Skierowana ona jest do osób z nietolerancjami pokarmowymi. Ten catering nie zawiera produktów bogatych w gluten oraz laktozę. Stosowane są zamienniki, które będą służyć organizmowi osoby, które potrzebuje takiego systemu odżywiania się.

catering dietetyczny Materiały prasowe

Dla sportowców

Kolejną niezwykle popularną dietą jest ta dla sportowców. W menu znajduje się wszystko: owoce, warzywa, pieczywo, nabiał, mięso, ryby, orzechy, itd. Posiłki jednak zbilansowane są tak, aby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych mikro- i makroelementów. Przeznaczona jest dla osób, które regularnie uprawiają sport. W zestawie znajdują się zarówno dania do spożycia przed treningiem oraz te po zakończonym wysiłku fizycznym. Odżywiają mięśnie, przyspieszają ich regenerację i pozwalają na poprawę wydolności organizmu, aby szybko osiągnąć upragniony cel.

To kilka najpopularniejszych zestawów, dostępnych w firmach, oferujących zdrowy catering Szczecin. Na tej podstawie łatwiej będzie Ci wybrać dietę najbardziej odpowiednią dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą. Najlepsze firmy cateringowe oferują porady dietetyków właśnie w tym zakresie. Wystarczy do nich zadzwonić lub skorzystać z kontaktu online. Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu ekspert podpowie Ci, która dieta będzie dla Ciebie dobra oraz jaką wartość kaloryczną wybrać.

catering dietetyczny Materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie