pielęgnacja twarzy

Oleje w pielęgnacji twarzy- jak dbać o siebie naturalnie?

Przejdź do galerii zdjęć
Oleje naturalne szturmem podbiły serca kobiet dbających o włosy w sposób naturalny. Okazuje się jednak, że świetnie sprawdzają się również w pielęgnacji twarzy. Hinduski od pokoleń używają olei praktycznie do pielęgnacji całego ciała. Naturalna pielęgnacja jest dużo korzystniejsza dla naszej skóry i cery oraz w przeciwieństwie do reklamowanych przez gwiazdy cudownych kosmetyków, jest bardzo tania.
Reklama
Oleje w pielęgnacji twarzy- jakie oleje do twarzy? Pielęgnacja twarzy olejami może wydawać się dość kontrowersyjna. Olej bowiem, kojarzy nam się z czymś tłustym i zapychającym. Tymczasem Koreanki, czy Hinduski uważają za coś zupełnie naturalnego, używanie olei w swojej łazience. Powiedzmy sobie jednak na wstępie, nie chodzi o gotowe produkty, serum, czy specyfiki, które zawierają oleje w składzie, ale o prawdziwe tłuszcze, które z powodzeniem, mogłybyście użyć również w swojej kuchni. Najlepsze oleje naturalne to olejek różany, oliwa z oliwek, olej konopny, olej marchwiowy, czy olej migdałowy. Trzeba mieć jednak na uwadze ewentualne reakcje alergiczne, dlatego warto zrobić próbę uczuleniową, zanim nałożymy olej na całą twarz. Jak używać olei w pielęgnacji twarzy? Aby właściwie zaaplikować olej, należy użyć tzw. podkładu.
Reklama
W takiej roli najlepiej sprawdzi się dowolny hydrolat, np. woda różana, woda z trawy cytrynowej, czy woda z miodem. Powodem tego, dlaczego nakładamy przed olejem hydrolat, jest fakt, że olej sam w sobie nie nawilża, dlatego potrzebuje tzw. przewodnika, aby nawilżenie i wszelkie substancje odżywcze, mogły z powodzeniem wniknąć w naszą skórę. Hydrolat to również dobra alternatywa dla płynu micelarnego. Jak widać, naturalna pielęgnacja, nie musi być bardzo skomplikowana i obfita w produkty. Co daje nam pielęgnacja olejami? Oleje naturalne zawierają wiele składników odżywczych. Działają przeciwbakteryjnie, antyseptycznie, opóźniają procesy starzenia, mogą również wspomagać walkę z problemami skórnymi, łagodzą podrażnienia, a jednocześnie nie zawierają żadnych konserwantów, które mogą pogłębiać nasze problemy skórne i są bardzo tanie. OCM, czyli mycie olejami. Oleje w pielęgnacji twarzy to nie tylko substytuty kremów.
Reklama
Oleje z powodzeniem mogą służyć nam do oczyszczania skóry. OCM, czyli Oil Cleaning Method to metoda, polegająca na oczyszczaniu twarzy olejem. Oleje , dużo skutecznie oczyszczają pory aniżeli pianki, czy żele do mycia twarzy. Powodem tego, jest fakt, że tłuszcze, najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach. Brud z makijażu, czy otoczenia, który wchodzi w naszą skórę, miesza się z sebum, dlatego najłatwiej jest usunąć zanieczyszczenia olejami. Jak prawidłowo oczyścić twarz olejami?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: pielęgnacja twarzy olejami
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama