Naturalna pielęgnacja zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Składniki pochodzące z natury, są bezpieczniejsze dla naszej skóry i przy regularnym stosowaniu dają fantastyczne efekty. Pielęgnacja glinkami to coś, co każda kobieta powinna włączyć do swojego planu pielęgnacyjnego. Nie tylko ze względu na efekty, ale również szereg innych zalet.
Glinki, rodzaje i właściwości
Glinki kosmetyczne to naturalne minerały, które fantastycznie sprawdzają się w kosmetyce. Glinka sama w sobie posiada szereg cudownych pierwiastków i właściwości, które mają zastosowanie nie tylko w pielęgnacji twarzy, ale również ciała, skóry głowy, czy włosów. Wyróżniamy, następujące rodzaje glinek:
- Czerwona glinka.
- Zielona glinka.
Królowa, jeżeli chodzi o pielęgnację cery tłustej i trądzikowej. Dzięki sporej ilości jonów żelaza świetnie sprawdza się w walce ze skórą problematyczną. Ma właściwości gojące i dezynfekujące, dlatego z powodzeniem mogą ją stosować również osoby cierpiące na łuszczycę. Jako maska, zielona glinka odtłuszcza, matuje i regeneruje naskórek.
- Biała glinka.
Najczęściej kupowana, czy dodawana do kosmetyków glinka. Biała glinka swoją popularność zawdzięcza swoim odżywczym i regenerującym właściwościom. Działa łagodząco i wygładzająco. Świetnie sprawdzi się przy skórze skrajnie wrażliwej, ze skłonnością do przebarwień. Ukochana również przez matki małych dzieci, ponieważ można ją znaleźć w kosmetykach dla niemowląt, oraz świetnie sprawdzi się na zmęczone, opuchnięte oczy, po nieprzespanej nocy.
- Glinka wulkaniczna.
Glinka wulkaniczna, również cieszy się sporą sympatią. Zwłaszcza u nastolatków i kobiet dojrzałych borykających się z niedoskonałościami. Glinka ta, perfekcyjnie odkaża, oczyszcza, oraz odtyka pory. Świetnie sprawdzi się jako głęboko oczyszczający peeling lub maska. Stosowana na włosy ogranicza wypadanie, pobudza porost i wspomaga walkę z łupieżem. Systematyczne stosowanie sprawi, że skóra będzie oczyszczona, wygładzona i pozbawiona przebarwień.
Pielęgnacja glinkami- jak stosować?
Pielęgnacja glinkami jest bardzo prosta i tania. Ceny na opakowanie, które spokojnie powinno starczyć na kilka do kilkunastu miesięcy, wahają się od 5,00 do 8,00 zł. Glinkę możemy dodać do żelu, którym myjemy twarz, odżywki, szamponu, czy balsamu. Najlepiej jednak używać jej bezpośrednio na skórę lub głowę. Aby przygotować kąpiel z dodatkiem glinki, wystarczy dodać kilka łyżek do wody.