praca marzeń

Zawód marzeń, czyli jak dobrze wybrać ścieżkę kariery?

Przejdź do galerii zdjęć
Czasy gdy wybierano sobie jeden zawód, którego się trzymano do końca życia, minęły. Obecnie rynek pracy oferuje dużą elastyczność i jeżeli czujemy, że nasze obecne stanowisko nie spełnia naszych oczekiwać, możemy je łatwo zmienić. Jednak wielu z nas, chce spełniać się w tym, co robi. Niestety, często o tym, co będziemy robić, decydujemy w młodym wieku, a po zderzeniu się z rzeczywistością, okazuje się, że to wcale, nie to, czego chcieliśmy. Jak wybrać zawód marzeń?
Reklama

16 osobowości

16 personalities to test osobowości, który z niezwykłą dokładnością potrafi wskazać mocne i słabe strony, danej osoby, a także określić, w jakich dziedzinach będzie się idealnie spełniać i sprawdzać. W wielu dużych korporacjach na całym świecie jest to narzędzie używane przez rekruterów oraz liderów, aby optymalnie dobrać sobie zespół do odpowiednich zadań. Dzięki temu pracownicy czują się dobrze, ponieważ wykonują czynności zgodne z ich umiejętnościami i predyspozycjami, a jednocześnie pracodawca jest zadowolony, ponieważ osiąga tym samym, najlepsze wyniki, dla firmy. Jest to też narzędzie, które może nad podpowiedzieć, w którym kierunku powinniśmy zmierzać i się rozwijać.

Co to jest zawód marzeń?

Jak wybrać zawód, aby był tym wymarzonym, w którym idealnie się spełniamy? Odpowiedź nie jest prosta.
Reklama
Każdy z nas jest inny, dużo zależy od tego, jakie mamy pasje, jakie są zapotrzebowania na rynku, oraz jaki mamy temperament, czy osobowość. Jeżeli jesteśmy osobą nieznoszącą hałasu i ceniącą sobie spokojne tempo pracy, raczej nie powinniśmy zatrudniać się w pracy na produkcji. Ponadto kariera zawodowa, poza satysfakcją, powinna przede wszystkim zapewniać nam odpowiednie, korzyści finansowe. Pracujemy po to, aby zarobić. Dlatego, warto wybrać coś, co pozwoli nam zarobić i jednocześnie odczuwać satysfakcję. Zawód marzeń, to właśnie taka praca, która zasila konto i duszę.

Jak wybrać idealny zawód?

Aby trafnie wybrać ścieżkę zawodową, musimy zastanowić się nad kilkoma aspektami naszego życia, istotne tu będą:
  • umiejętności
  • zainteresowania
  • ewentualne możliwości szkoleń/rozwoju
  • osobowość i temperament
  • ewentualne fobie i uprzedzenia
Jeżeli już ustalimy wszystko, co z nami związane w tych aspektach, warto również zrobić, badanie rynku i zobaczyć, w jakich zawodach, bliskim naszym zainteresowaniom, poszukują pracowników.
Reklama
Pod tym kątem dobrze jest również dobierać ewentualne kursy, szkolenia i szkoły. Jeżeli w dalszym ciągu wachlarz możliwości jest szeroki, możemy skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: praca marzeń
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama