atrakcje na weekend

Top 5 ciekawych miejsc w Polsce na weekend

Przejdź do galerii zdjęć
Często chcemy spędzić weekend aktywnie, czy zobaczyć coś ciekawego. Nie zawsze jednak wiemy, gdzie się udać lub czy w naszej okolicy, jest coś wartego uwagi. W całej Polsce są ciekawe miejsca, które świetnie nadają się na weekendową wycieczkę. Oto Top 5 ciekawych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić.
Reklama

Top 5 ciekawych miejsc w Polsce na weekendową wycieczkę

  • Jura Krakowsko-Częstochowska.
To malownicze miejsce pełne zamków, na szlaku Orlich Gniazd oraz wapiennych skał, które pamiętają jeszcze czasy prehistoryczne. Zdecydowanie bardzo wysoko w naszym top 5 ciekawych miejsc w Polsce. Jura leży między Krakowem a Śląskiem i jest idealnym miejscem na piesze, jak i rowerowe wycieczki. Dla miłośników historii dużą gratką będzie szlak Orlich gniazd, czyli pieszy szlak o długości 164 km, który w rzeczywistości jest pozostałością po systemie obronnym Królestwa Polskiego. Każdy zamek ma za sobą ciekawą historię i legendy, jak i własne duchy, które podobno chętnie pojawiają się spragnionym wrażeń turystom.
Reklama
Jura jest też bogata w ciekawe miejsca, dla pasjonatów przyrody, wspinaczki czy jazdy konnej. Szlak konny mierzy 204 km, i biegnie wzdłuż pięknym pasm, wapiennych wniesień. Natomiast poszukiwacze mocnych wrażeń, zdecydowanie pokochają jaskinie, które skrywają w sobie wiele tajemnic, oraz rzadkich gatunków nietoperzy.
  • Zamek Krzyżtopór.
Ujazd oferuje spragnionym wrażeń niesamowite atrakcje na weekend. Zamek Krzyżtopór to zdecydowanie coś, za czym warto zjechać nawet pół Polski. Ruiny siedemnastowiecznego zamku, a raczej rezydencji pałacowej, zachowały się w nie najgorszym stanie.
Reklama
Była to kiedyś największa budowla tego typu w Europie, oczywiście, zanim powstał Wersal. Zwiedzanie jest o tyle ciekawe, że nie ma ograniczeń, do dyspozycji zwiedzających jest oddana praktycznie cała posiadłość. Możemy wejść dosłownie wszędzie, oczywiście na własną odpowiedzialność. Hitem jest również zwiedzanie nocne. Ze względu na bardzo ciekawą historię oraz mnogą ilość ciekawostek, zaleca się zwiedzanie z przewodnikiem. Poza tym łatwo się podobno zgubić, a nawiedzający swoją posiadłość Krzysztof Baldwin Ossoliński, co prawda nie zrobi nam krzywdy, ale z pewnością napędzi stracha, dlatego warto mieć przy sobie kogoś doświadczonego, w spotkaniach z duchami.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: atrakcje na weekend
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama