Bon na wakacje - komu się należy i jak go otrzymać?
Udostępnij Google News
Finanse

Bon na wakacje - komu się należy i jak go otrzymać?

Bon turystyczny powstał w celu ratowania i ochrony Polskiej branży turystycznej. Jednocześnie jest formą zachęty, Polskich rodzin, aby mimo trudnego czasu spowodowanego pandemią, nie rezygnowali z wakacji. Bon na wakacje to również forma wsparcia dla rodzin, które często ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na wyjazd. Komu przysługuje, jak go dostać?

Bon na wakacje- czym jest i komu przysługuje?

Bon na wakacje przysługuje opiekunom prawnym oraz rodzicom posiadających prawa rodzicielskie. W dużym uproszczeniu, każda osoba pobierająca zasiłek 500 plus, może skorzystać z bonu. Jest to forma zasiłku w wysokości 500 złotych, na usługi turystyczne w kraju. Pełna lista usług znajduje się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Ponadto rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą liczyć na dodatkową kwotę 500 złotych.

Jak skorzystać z bonu?

ZUS bon turystyczny, możemy aktywować w dowolnej chwili na swoim koncie w portalu PUE ZUS. Do portalu należy zalogować się poprzez profil zaufany. Możemy go aktywować parę dni przed planowanym wyjazdem. Za każdym razem, gdy chcemy zapłacić, musimy znaleźć nasz ZUS bon na wakacje i podać kod. Bon na wakacje jest wielorazowego użytku, co oznacza, że możemy stopniowo wykorzystywać kwotę 500 zł, a stan konta bonu, będzie się na bieżąco aktualizował.

Jak otrzymać bon?

Sporym ułatwieniem, jest fakt, że nie musimy składać żadnego bon na wakacje wniosek. Automatycznie przysługuje on każdej osobie pobierającej świadczenie 500 plus. Jedyne co należy zrobić to zalogować się do swojego panelu klienta na portalu ZUS. Następnie znaleźć zakładkę  Polski bon turystyczny, która pojawi się po wybraniu opcji ,,Ogólny”. Jedyne co, to należy wypełnić aktualny numer telefonu, oraz aktywować bon. Rodzice dzieci niepełnosprawnych, aby otrzymać dodatkowe 500 złotych, muszą jedyne poprzez portal dodać stosowne zaświadczenie. Ponadto rodzice pracujący poza granicami kraju również mogą liczyć na tę formę pomocy. Jednocześnie nie ma limitu dochodu. Bon wakacyjny będzie widoczny na koncie rodzica, który pobiera świadczenie 500+ na dziecko. Ma charakter bezgotówkowy, dlatego rodzice nie otrzymają fizycznie pieniędzy na konto.

Co w razie zwrotu, czy anulowania transakcji?

Nie należy się jednak obawiać, że jeżeli dojdzie do anulowania transakcji, czy konieczności zwrotu kosztów, stracimy świadczenie. Pieniądze wrócą na konto bonu i będziemy mogli je ponownie wykorzystać.

Gdzie mogę wykorzystać bon?

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie