Jak uniknąć podjadania między posiłkami?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak uniknąć podjadania między posiłkami?

Odchudzasz się już od jakiegoś czasu, ale efekty są marne? Masz pewnie świadomość, że podstawą odchudzania jest odpowiednia dieta. Oczywiście liczy się również codzienna dawka ruchu, natomiast bez ograniczenia kalorii i wprowadzenia do naszej diety zdrowszych produktów zwyczajnie nie da się schudnąć. Liczysz kalorie? Doprawdy? A czy dodajesz do nich to, co zjesz między posiłkami? To może być spora bomba kaloryczna, która sprawi, że wcale nie będziesz na deficycie kalorii. Jak uniknąć podjadania między posiłkami?

Najczęściej pomija się śniadanie

Zapominamy o tym pierwszym, ale i o drugim. Takie nie zjedzenie niczego do samego południa sprawia, że organizm musi magazynować i oszczędzać z rana, przez co ma znacznie mniejszą wydajność popołudniu. Wówczas podjadanie jest dla nas jak gwóźdź do trumny. W dodatku nasze zapracowanie często nie pozwala nam na przygotowywanie posiłków, to też sięgamy po zwyczajne byle co. Zajadamy się jakimiś słonymi, lub słodkimi przekąskami, które owszem, potrafią zaspokoić nasz głód, ale zaledwie na kilka chwil.  Co zrobić, by zacząć odżywiać się zdrowo i raz na zawsze zapomnieć o podjadaniu?

Jak uniknąć podjadania?

By znaleźć skuteczne sposoby na podjadanie, na początku trzeba zastanowić się skąd to podjadanie się bierze. Może masz ostatnio sporo stresujących sytuacji. Niektóre osoby zajadają stresy i może Ty też do nich należysz. Podjadanie jest problemem również wtedy, gdy jesz  zbyt mało w ciągu dnia. Gdy Twoje posiłki są zbyt małe i nieodpowiednio skomponowane. Zajadamy też często nudę, albo jemy więcej gdy rzucamy palenie. Jak uniknąć podjadania?

  • Przede wszystkim nie zapominaj o śniadaniu. To zdecydowanie najważniejszy posiłek dnia i pod żadnym pozorem nie wolno Ci go pomijać. Zadbaj o to, by to śniadanie było pożywne i obfite.
  • Już wcześniej rozplanuj sobie to, o której będziesz jeść i jaką kaloryczność będą miały Twoje posiłki.
  • Kolacja powinna zawierać niewielką ilość kalorii – zawsze.
  • Pomyśl o swojej motywacji. Jeśli chcesz schudnąć, poprawić swoją kondycję i polepszyć zdrowie przypomnij sobie o tym za każdym razem, gdy będziesz chciała sięgnąć po kolejną przekąskę.
  • Nie trzymaj w domu słodyczy i słonych przekąsek.
  • Jeśli wciąż masz ochotę na coś słodkiego, dołącz do swoich głównych posiłków owoce.
  • Pij dużo między posiłkami. Głownie wody, ale również herbaty. Dzięki temu Twój żołądek będzie stale pełen.
  • Zrezygnuj z alkoholu. Nie dość, że ma naprawdę sporo kalorii, to jeszcze sprawia, że wciąż czujesz się głodna.
  • Zapisuj sobie wszystko co jesz w ciągu dnia, możesz w tym celu wykorzystać różne aplikacje, ale też po prostu notować w kalendarzu.

Podjadanie jest głównym powodem otyłości. Przytyć jest łatwo, odchudzanie natomiast przychodzi dużo trudniej. Warto pielęgnować w sobie zdrowe nawyki, a wcześniej się ich nauczyć.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie