Najlepsze sposoby na wyciszenie po trudach dnia codziennego
Udostępnij Google News
Zdrowie

Najlepsze sposoby na wyciszenie po trudach dnia codziennego

Wszechobecny wyścig szczurów sprawia, że w trakcie całego dnia kumuluje się w nas mnóstwo stresu. A to powoduje ogólne rozdrażnienie, bóle głowy, pleców, czasem wzmożoną senność, innym razem nadpobudliwość. Po powrocie do pracy chcemy się zrelaksować i wypocząć. Dziś podsuniemy Wam sposoby na wyciszenie po trudach dnia codziennego.

Odpoczywać trzeba się nauczyć

Choć każdy organizm potrzebuje regularnej regeneracji i raczej wszyscy to rozumiemy, nie każdy z nas potrafi ot tak sobie, po prostu odpocząć. Odpoczynkiem może być wizyta u fryzjera czy u kosmetyczki pod warunkiem, że nie myślimy co chwilę o tym, co by tu zrobić. Odpoczynkiem (aktywnym) może być spacer po lesie ale tylko wtedy, jeśli nie mamy przy uchu telefonu. Bo odpoczywać trzeba po prostu umieć!

Sposoby na wyciszenie po trudach dnia codziennego

Jak się wyciszyć po ciężkim dniu? Te sposoby na wyciszenie z pewnością Ci pomogą:

  • Przede wszystkim musisz sobie czasem odpuścić! I to jest akurat w tym odpoczywaniu najważniejsze. Zrób sobie każdego dnia spis obowiązków. Zaplanuj to, co musisz zrobić, a gdy odczuwasz zmęczenie to nie pozwalaj sobie na rozszerzanie tej listy po odkreśleniu z niej wszystkich punktów.
  • By organizm mógł się zregenerować po całodniowym wysiłku musimy zaserwować mu zbilansowaną i zdrową dietę oraz dobry sen. W Twojej diecie nie może zabraknąć ani śniadania, ani obiadu, ani kolacji. Ale to muszą być zdrowe posiłki, a nie śmieciowe jedzenie. A po lekkiej kolacji połóż się spać na wygodnym materacu i dopasowanej odpowiednio poduszce. Przewietrz wcześniej sypialnię lub zostaw okno otwarte na noc.
  • Twój kręgosłup z pewnością wręcz błaga o odpoczynek od siedzenia przy biurku. Może więc odpoczynek przy jodze? Albo na zajęciach tańca. To świetny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów ale też na odstresowanie się i niemyślenie o problemach.
  • Masz w domu wannę? Świetnie! Twoja ciało z pewnością podziękuje Ci za długą kąpiel w wannie pełnej piany z ulubionym zapachem w tle. Do tego kilka świec, butelka ulubionego wina, a w tle relaksacyjna muzyka. Nie ma lepszego sposobu na wyciszenie po trudach dnia codziennego.
  • Znasz ćwiczenia oddechowe? To też rewelacyjny sposób na wyciszenie. Technik relaksacyjnych można nauczyć się choćby z Internetu. YouTube jest pełen tego typu filmików.
  • Pozwól sobie na rozwijanie pasji. Kochasz rękodzieło? A może uwielbiasz czytać książki albo gotować? Niech to będzie twój osobisty sposób na wyciszenie po ciężkim dniu.

Każdy potrzebuje do odpoczynku zupełnie innej aktywności. Jedni wolą godzinami leżeć w wannie, inni zasiądą chętnie przed telewizorem, a jeszcze inni wybiorą się na spacer po górskich szlakach. Najważniejsze jest jednak to, by w chwili odpoczynku nie myśleć o pracy! Odsunąć od siebie problemy. Tylko wtedy uda nam się naprawdę zregenerować organizm.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie