Pomysły na prezent na chrzciny

Pomysły na prezent na chrzciny

Polska to kraj chrześcijański, gdzie jednym z najważniejszych momentów życia każdego człowieka jest włączenie go do Kościoła katolickiego. Dziecko staje się małym chrześcijaninem podczas uroczystej mszy świętej kiedy to udzielany jest mu sakrament chrztu.
W Polskiej tradycji chrzest dziecka to ogromna radość dla całej rodziny. Z tej okazji organizowana jest uroczystość, na którą zapraszani są bliscy i znajomi rodziny. Tradycją jest również obdarowywanie małego dziecka. I tutaj często pojawia się problem – co kupić maluszkowi z okazji chrztu?

Dewocjonalia

Ponieważ chrzciny to uroczystość ściśle związana z wiarą często na prezent wybierane są dewocjonalia. Warto jednak wybrać coś naprawdę szczególnego. Dobrym pomysłem jest kupienie złotego medalika lub krzyżyka, może maluszek nie będzie nosił go od razu, ale z pewnością będzie to wspaniałą pamiątką tego ważnego dnia. Często wybierane są również niewielkie ryngrafy oraz medaliki, które można zawiesić w wózku niemowlęcia.

Drogocenne drobiazgi

W ostatnim czasie furorę robią również różne srebrne i złote drobiazgi, które goście kupują maleństwu na pamiątkę. W sklepach można kupić wykonane z drogocennych kruszców łyżeczki, smoczki, buciki czy misie. Niektórzy goście decydują się również na zakup złotej lub srebrnej biżuterii z dziecięcym wzorem np. wisiorków w kształcie misiów, serduszek czy kwiatków.

Odzież, zabawki i nie tylko

Często podarunkami dla maluszków jest również odzież oraz zabawki. Dobrej jakości kombinezon, kurtka czy eleganckie wdzianko z pewnością przyda się takiemu szkrabowi. W roli prezentów z okazji chrzcin doskonale sprawdzają się również zabawki. Można kupić maluszkowi coś, co przyda mu się w najbliższym czasie. Świetnie sprawdzają się jeździki, pluszowe misie, maty grające itp. Jeśli nie ma się pomysłu na prezent można podpytać rodziców, co jest im potrzebne i dokupić np. fotelik samochodowy czy przewijak. Z pewnością przyda się malcowi i odciąży kieszeń rodziców.

Oryginalne prezenty

Moda na rodzaj prezentu na chrzciny z roku na rok się zmienia. W ostatnim czasie hitem stały się prezenty – pamiątki. Coraz częściej maluszki otrzymują w prezencie sesje fotograficzne albo portrety malowane na zamówienie.

Uniwersalny prezent – gotówka

Jeśli nie masz pomysłu na prezent zawsze możesz dać pieniądze na potrzeby maluszka. Jeśli nie chcesz dawać gotówki do ręki możesz przekazać ją w bardziej nowoczesny sposób jakim są karty przedpłacone. Jeśli na prezent chcesz przeznaczyć większą kwotę możesz również założyć malcowi książeczkę oszczędnościową. Jednakże tę ostatnią opcję najlepiej przedyskutować z rodzicami. Agnieszka
Udostępnij artykuł