kobieta robi sobie selfie smartfonem na tle wzgórz

Telefon na wyjazd - normalny, tani, czy wytrzymały?

Szykując się do wyjazdu, na przykład wakacyjnego lub służbowego, być może zastanawiasz się, czy zabieranie swojego telefonu jest najlepszym pomysłem. W zależności od planowanych aktywności i okoliczności zasadny może być wybór zastępczego urządzenia. Na jaki model się zdecydować? Poniżej rozważamy różne możliwości.

1. Normalny telefon na wyjazd

Co rozumiemy pod pojęciem „normalny” telefon? Żyjemy w epoce technologii mobilnych, w której miliony Polaków nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona. W pewnym sensie są to urządzenia zastępujące wiele funkcji komputera czy telewizora, ponieważ gwarantują dostęp do Internetu, możliwość korzystania z dziesiątek aplikacji czy wykonywania wysokojakościowych zdjęć i filmów. W kontekście wyjazdów szczególnie przydatna jest chociażby funkcja nawigacji samochodowej lub dostęp map turystycznych i tłumacza na języki obce. Wadą standardowego smartfona jest jego relatywnie słaba konstrukcja, mało odporna na upadki i uderzenia. Jeżeli planujesz aktywny urlop, na przykład w górach, zabieranie ze sobą telefonu o wartości kilku tysięcy złotych jest sporym ryzykiem finansowym. Z jednej strony dzięki funkcjonalności sprzętu możesz poprawić komfort w trakcie urlopu czy delegacji, ale z drugiej może Cię spotkać przykra niespodzianka. Jeżeli zabierasz nowoczesny smartfon na dalszy wyjazd, przeczytaj więcej o atrakcyjnych ofertach internetu mobilnego w artykule http://komorkomat.pl/internet-mobilny-bez-umowy.

2. Tani zamiennik na wszelki wypadek

Jednym ze sposobów na uniknięcie konsekwencji wynikających z uszkodzenia drogiego smartfona jest zabranie na wyjazd znacznie tańszego modelu – po to, żeby w razie zepsucia czy kradzieży strata nie była dotkliwa finansowo. Jaki telefon wybrać?
  • Proste, zwykłe modele telefonów komórkowych kosztują już od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych.
  • Być może posiadasz starszy model smartfona albo telefonu komórkowego na dnie szuflady – to idealny moment, żeby jeszcze raz z niego skorzystać.
Przeszkodą może być fakt, że w najnowszych smartfonach używa się kart SIM w formacie nano i micro, a nie standardowych, jak jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Sprawę rozwiązuje adapter, którego cena wynosi około dwudziestu-trzydziestu złotych. Starsze telefony często mają dość solidne baterie, a z racji ograniczonej funkcjonalności wytrzymują długi czas bez ładowania. Czy w takim razie idealnie nadają się na aktywne wakacje? Z jednej strony tak, ale z drugiej problemem może być właśnie brak funkcji, do których jest się przyzwyczajonym. Brak nawigacji, przeglądarki internetowej, aplikacji czy aparatu i kamery HD może odstraszać od decyzji o wzięciu ze sobą starej „komórki”.

3. Wytrzymały smartfon – idealny na wymagających wyjazdach

Istnieje wiele telefonów komórkowych i smartfonów projektowanych i produkowanych z myślą o jak największej odporności mechanicznej. Posiadają wzmacnianą konstrukcję, która jest odporna na takie czynniki jak:
  • wstrząsy,
  • uderzenia,
  • kontakt z wodą,
  • działanie pyłu i innych zanieczyszczeń.
Z takich telefonów na co dzień korzystają np. budowlańcy, którzy ze względu na charakter pracy mogliby bardzo szybko zniszczyć standardowy smartfon. Trwałe i odporne urządzenie warto mieć przy sobie także w trakcie wakacyjnego wyjazdu, jak choćby spływ kajakowy czy egzotyczny urlop na skraju dżungli. Aby wybrać jak najatrakcyjniejszy model, sprawdź aktualne zestawienie najlepszych wytrzymałych telefonów.
Artykuł sponsorowany
Udostępnij artykuł