kobieta robi sobie selfie smartfonem na tle wzgórz

Telefon na wyjazd - normalny, tani, czy wytrzymały?

Szykując się do wyjazdu, na przykład wakacyjnego lub służbowego, być może zastanawiasz się, czy zabieranie swojego telefonu jest najlepszym pomysłem. W zależności od planowanych aktywności i okoliczności zasadny może być wybór zastępczego urządzenia. Na jaki model się zdecydować? Poniżej rozważamy różne możliwości.
Reklama

1. Normalny telefon na wyjazd

Co rozumiemy pod pojęciem „normalny” telefon? Żyjemy w epoce technologii mobilnych, w której miliony Polaków nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona. W pewnym sensie są to urządzenia zastępujące wiele funkcji komputera czy telewizora, ponieważ gwarantują dostęp do Internetu, możliwość korzystania z dziesiątek aplikacji czy wykonywania wysokojakościowych zdjęć i filmów. W kontekście wyjazdów szczególnie przydatna jest chociażby funkcja nawigacji samochodowej lub dostęp map turystycznych i tłumacza na języki obce. Wadą standardowego smartfona jest jego relatywnie słaba konstrukcja, mało odporna na upadki i uderzenia. Jeżeli planujesz aktywny urlop, na przykład w górach, zabieranie ze sobą telefonu o wartości kilku tysięcy złotych jest sporym ryzykiem finansowym. Z jednej strony dzięki funkcjonalności sprzętu możesz poprawić komfort w trakcie urlopu czy delegacji, ale z drugiej może Cię spotkać przykra niespodzianka.
Reklama
Jeżeli zabierasz nowoczesny smartfon na dalszy wyjazd, przeczytaj więcej o atrakcyjnych ofertach internetu mobilnego w artykule http://komorkomat.pl/internet-mobilny-bez-umowy.

2. Tani zamiennik na wszelki wypadek

Jednym ze sposobów na uniknięcie konsekwencji wynikających z uszkodzenia drogiego smartfona jest zabranie na wyjazd znacznie tańszego modelu – po to, żeby w razie zepsucia czy kradzieży strata nie była dotkliwa finansowo. Jaki telefon wybrać?
  • Proste, zwykłe modele telefonów komórkowych kosztują już od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych.
  • Być może posiadasz starszy model smartfona albo telefonu komórkowego na dnie szuflady – to idealny moment, żeby jeszcze raz z niego skorzystać.
Przeszkodą może być fakt, że w najnowszych smartfonach używa się kart SIM w formacie nano i micro, a nie standardowych, jak jeszcze kilka, kilkanaście lat temu.
Reklama
Sprawę rozwiązuje adapter, którego cena wynosi około dwudziestu-trzydziestu złotych. Starsze telefony często mają dość solidne baterie, a z racji ograniczonej funkcjonalności wytrzymują długi czas bez ładowania. Czy w takim razie idealnie nadają się na aktywne wakacje? Z jednej strony tak, ale z drugiej problemem może być właśnie brak funkcji, do których jest się przyzwyczajonym. Brak nawigacji, przeglądarki internetowej, aplikacji czy aparatu i kamery HD może odstraszać od decyzji o wzięciu ze sobą starej „komórki”.

3. Wytrzymały smartfon – idealny na wymagających wyjazdach

Istnieje wiele telefonów komórkowych i smartfonów projektowanych i produkowanych z myślą o jak największej odporności mechanicznej.
Reklama
Posiadają wzmacnianą konstrukcję, która jest odporna na takie czynniki jak:
  • wstrząsy,
  • uderzenia,
  • kontakt z wodą,
  • działanie pyłu i innych zanieczyszczeń.
Z takich telefonów na co dzień korzystają np. budowlańcy, którzy ze względu na charakter pracy mogliby bardzo szybko zniszczyć standardowy smartfon. Trwałe i odporne urządzenie warto mieć przy sobie także w trakcie wakacyjnego wyjazdu, jak choćby spływ kajakowy czy egzotyczny urlop na skraju dżungli. Aby wybrać jak najatrakcyjniejszy model, sprawdź aktualne zestawienie najlepszych wytrzymałych telefonów.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta w czasie spaceru robi zdjęcie telefonem komórkowym
Regularnie doładowywanie konta komórkowego to jedna z tych przyziemnych czynności, o których łatwo zapomnieć w natłoku codziennych problemów i obowiązków. A w czasach, gdy telefon służy już nie tylko do dzwonienia i SMS-owania, ale też nawigowania, wymiany służbowych mejli czy kupowania biletów autobusowych, nagła utrata dostępu do internetu może być sporym problemem. Istnieje jednak bardzo prosty sposób na to, by nie zapomnieć o doładowaniu konta – bezpłatna usługa Autodoładowanie Orange.
Jak dbać o smartfona zimą?
Czy wiesz, że korzystanie z telefonu nie jest bezpieczne w każdej temperaturze? Jeśli termometr wskazuje mniej niż -10˚C, mróz może uszkodzić ekran lub wpłynąć na wydajność baterii. Przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym dowiesz się, jak dbać o telefon i czego lepiej unikać.
Smartfon w kobiecej torebce nie zawsze bezpieczny
W damskiej torebce można znaleźć wszystko – smartfon, portfel, kosmetyki, klucze, kalendarz, długopis, okulary i całą masę mniej lub bardziej przydatnych gadżetów. W modelach z jedną przegrodą wszystko trafia w jedno miejsce, a rzeczy mają ze sobą bezpośrednią styczność. Do tego torebki często pakowane są w biegu, a jak wiadomo, pośpiech jest złym doradcą. Dzisiejsze smartfony są tak delikatne, że nie trzeba dużo, żeby na ich ekranie pojawiła się pajęczyna pęknięć. Wystarczy by telefon w torebce zahaczył o klucze a tragedia gotowa. Co zrobić, gdy telefon ulegnie uszkodzeniu?
Reklama
Reklama
Reklama