Telefon na wyjazd - normalny, tani, czy wytrzymały?
Udostępnij Google News
Bez kategorii

Telefon na wyjazd - normalny, tani, czy wytrzymały?

Szykując się do wyjazdu, na przykład wakacyjnego lub służbowego, być może zastanawiasz się, czy zabieranie swojego telefonu jest najlepszym pomysłem. W zależności od planowanych aktywności i okoliczności zasadny może być wybór zastępczego urządzenia. Na jaki model się zdecydować? Poniżej rozważamy różne możliwości.

1. Normalny telefon na wyjazd

Co rozumiemy pod pojęciem „normalny” telefon? Żyjemy w epoce technologii mobilnych, w której miliony Polaków nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona. W pewnym sensie są to urządzenia zastępujące wiele funkcji komputera czy telewizora, ponieważ gwarantują dostęp do Internetu, możliwość korzystania z dziesiątek aplikacji czy wykonywania wysokojakościowych zdjęć i filmów. W kontekście wyjazdów szczególnie przydatna jest chociażby funkcja nawigacji samochodowej lub dostęp map turystycznych i tłumacza na języki obce.

Wadą standardowego smartfona jest jego relatywnie słaba konstrukcja, mało odporna na upadki i uderzenia. Jeżeli planujesz aktywny urlop, na przykład w górach, zabieranie ze sobą telefonu o wartości kilku tysięcy złotych jest sporym ryzykiem finansowym. Z jednej strony dzięki funkcjonalności sprzętu możesz poprawić komfort w trakcie urlopu czy delegacji, ale z drugiej może Cię spotkać przykra niespodzianka. Jeżeli zabierasz nowoczesny smartfon na dalszy wyjazd, przeczytaj więcej o atrakcyjnych ofertach internetu mobilnego w artykule http://komorkomat.pl/internet-mobilny-bez-umowy.

2. Tani zamiennik na wszelki wypadek

Jednym ze sposobów na uniknięcie konsekwencji wynikających z uszkodzenia drogiego smartfona jest zabranie na wyjazd znacznie tańszego modelu – po to, żeby w razie zepsucia czy kradzieży strata nie była dotkliwa finansowo.

Jaki telefon wybrać?

  • Proste, zwykłe modele telefonów komórkowych kosztują już od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych.
  • Być może posiadasz starszy model smartfona albo telefonu komórkowego na dnie szuflady – to idealny moment, żeby jeszcze raz z niego skorzystać.

Przeszkodą może być fakt, że w najnowszych smartfonach używa się kart SIM w formacie nano i micro, a nie standardowych, jak jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Sprawę rozwiązuje adapter, którego cena wynosi około dwudziestu-trzydziestu złotych.

Starsze telefony często mają dość solidne baterie, a z racji ograniczonej funkcjonalności wytrzymują długi czas bez ładowania. Czy w takim razie idealnie nadają się na aktywne wakacje? Z jednej strony tak, ale z drugiej problemem może być właśnie brak funkcji, do których jest się przyzwyczajonym. Brak nawigacji, przeglądarki internetowej, aplikacji czy aparatu i kamery HD może odstraszać od decyzji o wzięciu ze sobą starej „komórki”.

3. Wytrzymały smartfon – idealny na wymagających wyjazdach

Istnieje wiele telefonów komórkowych i smartfonów projektowanych i produkowanych z myślą o jak największej odporności mechanicznej. Posiadają wzmacnianą konstrukcję, która jest odporna na takie czynniki jak:

  • wstrząsy,
  • uderzenia,
  • kontakt z wodą,
  • działanie pyłu i innych zanieczyszczeń.

Z takich telefonów na co dzień korzystają np. budowlańcy, którzy ze względu na charakter pracy mogliby bardzo szybko zniszczyć standardowy smartfon. Trwałe i odporne urządzenie warto mieć przy sobie także w trakcie wakacyjnego wyjazdu, jak choćby spływ kajakowy czy egzotyczny urlop na skraju dżungli. Aby wybrać jak najatrakcyjniejszy model, sprawdź aktualne zestawienie najlepszych wytrzymałych telefonów.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie