Fit catering – z nim zapomnisz o niezdrowych nawykach żywieniowych

Fit catering – z nim zapomnisz o niezdrowych nawykach żywieniowych

Każdy z nas jest winny ,,jedzeniowych grzeszków”. Omijanie śniadania, podjadanie słodyczy, jedzenie za dużych porcji – opcji jest wiele, ale na pewno każdy z nas je kiedyś popełnił. Wszyscy wiemy, że są złe, ale walka ze złymi nawykami żywieniowymi nie jest prosta. Często latami źle się odżywiamy i ciężko jest zrezygnować z naszych przyzwyczajeń. Na szczęście w walce pomoże Ci dieta pudełkowa.
Reklama

Grzech pierwszy - podjadanie

Otwierasz lodówkę, a tam pustki. Co robisz? Otwierasz szufladę pełną przekąsek i słodyczy. Kto z nas tego nie zna? Często ochota na niezdrowe przekąski wynika po prostu z lenistwa – łatwiej po nie sięgnąć niż poświęcić czas na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Niestety rzadko sięgamy w takiej sytuacji po owoc albo sok warzywny. Najczęściej jest to czekolada, paluszki, chipsy i inne kaloryczne i niezdrowe produkty. Jeżeli po otworzeniu lodówki spotyka Cię widok pudełka z pełnowartościowym posiłkiem, nie będziesz czuł pokusy sięgnięcia do szuflady. Z czasem przestaniesz myśleć o niezdrowych opcjach, ponieważ oduczysz się po nie sięgać.

Grzech drugi – omijanie posiłków

Wszyscy żyjemy w biegu. Złe wybory żywieniowe wynikają nie tylko z lenistwa, ale też z braku czasu. Najczęstszą ofiarą jest śniadanie, które jak wiemy, jest najważniejszym posiłkiem i ustawia tempo całego dnia.

Reklama

Zamawiając catering do drzwi zaraz po przebudzeniu, możesz spożyć zdrowe i zbilansowane śniadanie, które da Ci energię na cały dzień. Nie masz czasu wyjść po obiad z pracy? Nie ma problemu. Twoje pudełko czeka na Ciebie w biurowej lodówce. Regularne korzystanie z takich usług pozwoli Ci wytrenować swój organizm – po czasie nie będzie mowy o zapominaniu, ponieważ ciało samo będzie się domagało jedzenia!

Grzech trzeci – objadanie się

W teorii każdy z nas wie jak wygląda prawidłowa porcja jedzenia, ale jeżeli danie wyjątkowo nam smakuje, kto nam zabroni nałożyć sobie większą porcję albo sięgnąć po dokładkę? Decydując się na dietę pudełkową nie ma takiego problemu. Dostajesz określoną porcję, która zaspokoi Twój głód, ale nie sprawi, że będziesz czuł się ociężały i wzdęty. Często catering np. od https://bedietcatering.pl/torun/ pozwala na całkowite nierobienie zakupów, więc nawet jeżeli masz ochotę coś ,,podjeść” to niczego nie znajdziesz, co pozwoli Ci osiągnąć Twoje cele żywieniowe.

Reklama

Grzech czwarty – monotonność

Podobno, aby zdrowo się odżywiać, należy jeść 60 różnych produktów w ciągu miesiąca. Jak na trzydzieści dni wydaje się to mała ilość. Czy na pewno? Ile razy w tym tygodniu jadłeś kanapki na śniadanie? Mięso z ziemniakami i surówką na obiad? Nie jemy tak różnorodnie, jak nam się wydaje, a różnorodna dieta, spożywanie dużej ilości różnych warzyw, produktów pełnoziarnistych i białkowych jest podstawą zdrowia. W diecie pudełkowej powtarzalność posiłków jest bardzo mała, w ciągu tygodnia, a nawet miesiąca nie jesz jednego posiłku dwa razy.

Ile grzechów popełniasz? Nawet miesiąc korzystania z usług firmy cateringowej pozwoli Ci wyzbyć się niezdrowych nawyków i wyuczenia nowych – lepszych dla Twojego ciała.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama