klatka dla psa

Klatka dla psa - wady i zalety

Klatka dla psa to wciąż kontrowersyjny temat. Ma wielu zwolenników, ale też nie mniej przeciwników. Właściciele psiaków uważają, że klatka dla psa to taki trochę zimny chów, ale nic bardziej mylnego. Otóż jeśli szczeniak zacznie być przyzwyczajany do klatki już od najmłodszych lat, będzie ją traktował jako swój azyl i „własny pokoik”.
Reklama

Daj psu odpocząć

Czy Wiesz, że psiak, który nie ma swojej klatki/budy jest wciąż na etacie? On wiecznie Cię pilnuje. Kiedy tylko coś stuknie w kuchni, on natychmiast podnosi głowę i staje pod drzwiami zastanawiając się co to takiego i czy oby na pewno w domu wciąż jest bezpiecznie. Gdy śpicie z nim w łóżku on nie śpi spokojnie. Dla niego to też czas czuwania. Odkryte legowiska może i są urodziwe i dają psu świadomość, że to „jego kawałek podłogi”, ale nie pozwalają mu dobrze wypoczywać. Klatka dla psa jest idealnym miejsce do odpoczynku. Ma też mnóstwo innych zalet – choć znaleźć można też jakieś wady.

Klatka dla psa  - wady

Każdy kij ma zawsze dwa końce. Tym sposobem również w przypadku klatki dla psa znajdujemy minusy. Pierwszym z nich jest zdecydowanie jej rozmiar.
Reklama
Oczywiście o ile mamy małego psiaka, taka klatka wcale nie musi być duża, ale gdy przygarnęliśmy na przykład labradora należy udostępnić mu sporej wielkości „pokoik”. W dodatku te klatki nie są super extra pod względem designu. No umówmy się, raczej szpecą, niż zdobią pomieszczenie. Klatka dla psa jest zwykle dość ciężka, to też trudno ją na przykład przesunąć z miejsca na miejsce. Szczególnie w momencie, gdy pies znajduje się w środku. Sprzątanie w klatce także nie należy do najwygodniejszych opcji, a sprzątać trzeba regularnie. Zwłaszcza, że przecież nasz psiak, który traktuje to miejsce jak swój azyl, chętnie zanosi tam swoje ulubione smaczki, które skrywają się później pod kocykiem i psują się.

Klatka dla psa – zalety

Ale prócz tych kilku wad, klatki dla psa mają też naprawdę sporo zalet.
Reklama
Pierwszą z nich zdecydowanie jest to, że to taki psi azyl. Dobrze przygotowana klatka jest zadaszona ze wszystkich stron – prócz jednej. To dla psa takie okno na świat. Wówczas psiak nie skupia uwagi na wielu rzeczach na raz, gdyż ma ograniczoną widoczność. W ten sposób może się w swojej klatce wyciszyć i naprawdę odpocząć. Klatka to też doskonały trener czystości. Pieski zazwyczaj nie obsikują swojego miejsca spania (poza małymi wyjątkami w okresie szczenięcym). Dzięki temu, przy stałych godzinach zamykania psa w klatce, możemy prędzej nauczyć go załatwiania swoich potrzeb na dworze. Klatka ogranicza lęk separacyjny. Jeśli Twój psiak do tej pory nigdy nie został sam, pora to zmienić.
Reklama
Klatka dla psa będzie dla niego bezpiecznym azylem, w którym absolutnie nic mu nie grozi. Nawet jeśli opuścicie dom na jakiś czas, psiak powinien zachować spokój i w tym czasie odpoczywać. Klatka dla psa to super opcja podczas wakacji. Wiele hoteli umożliwia zabieranie zwierząt na wakacje, a gdy weźmiecie przy okazji klatkę Waszego pupila, on będzie czuł się jak w domu, mimo zupełnie nowego miejsca. Klatka dla psa pozwala Ci spokojnie posprzątać mieszkanie, czy ukarać psa w momencie, gdy nie słuchał Twoich poleceń. Klatka dla psa ma znacznie więcej zalet niż wad. Jeśli tylko pies otrzyma w ciągu dnia odpowiednią ilość aktywności, stanie się ułożonym, posłusznym zwierzęciem. A o to przecież walczy każdy właściciel małego łobuziaka.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama