domowe sposoby na kaca

Domowe sposoby na kaca – to Ci pomoże!

Za Tobą suto zakrapiana impreza? Bawiłaś się świetnie i żałowałaś, że noc tak szybko się skończyła, ale teraz cierpisz? Mamy dla Ciebie coś, co pomoże Ci przetrwać dzisiejszy dzień. Domowe sposoby na kaca, które sprawdzą się w tych trudnych dla Ciebie chwilach.
Reklama

Co to jest kac?

Po wczorajszej imprezie dziś bardzo chce Ci się pić? W dodatku mocno boli Cię głowa i nie możesz sobie poradzić z zawrotami? Jeśli dodatkowo męczy Cię ogólne osłabienie i masz nudności to z pewnością masz do czynienia z kacem. Kac jest objawem zatrucia alkoholowego, ale może przytrafić się nawet osobom, które spożyły niewielkie ilości napojów procentowych. Jak sobie z nim poradzić? Mamy dla Ciebie domowe sposoby na kaca.

Domowe sposoby na kaca – co można zrobić?

Pewnie pierwszą rzeczą jaka przyjdzie Ci na myśl tuż po przebudzeniu będzie zażycie tabletek przeciwbólowych. One pewnie pomogą, ale objadanie się środkami przeciwbólowymi na pusty żołądek może nie być najlepszym pomysłem. Dlatego zanim cokolwiek zażyjesz, zrób sobie ciepłą herbatę. Najlepiej cytryną i cukrem. Postaw też koło łóżka wodę i regularnie uzupełniaj płyny.
Reklama
Sprawdzi się też maślanka lub kefir i owocowo-warzywne soki. A jeśli ugotowałaś wcześniej rosół lub barszcz, to też możesz się go teraz napić. Zaserwuj sobie od rana letni prysznic i poruszaj się trochę. Nie mówimy tutaj o kolejnych tańcach, hulańcach, a raczej o kilku przysiadach czy podskokach. Do domowych sposobów na kaca powstrzymujących wymioty należy imbir. Dodaj łyżeczkę imbiru do Twojej ciepłej herbaty albo gorącej wody z cytryną. To naprawdę pomaga.

Domowe sposoby na kaca – co jeszcze pomaga?

Jeśli masz już ochotę na jedzenie, koniecznie zaserwuj sobie jajecznicę na masełku z dodatkiem pieprzu i z kromeczką świeżego, pełnoziarnistego pieczywa. Możesz zjeść też grejpfruta albo banana. I mamy też dobrą informację dla fanów czekolady – to dobry, domowy sposób na kaca. Zwłaszcza, jeśli czekolada jest z dodatkiem migdałów. Nie polecamy za to spożywać kawy.
Reklama
Wprawdzie ona z pewnością nas pobudzi, ale również odwodni, a nasz organizm jest już wystarczająco odwodniony po spożyciu napojów procentowych. Najlepszym sposobem na kaca jest.. jego unikanie! Także jeśli planujesz suto zakrapianą imprezę to koniecznie stosuj się do tych zasad:
  • Jeśli czujesz się pijana, nie sięgaj więcej po alkohol
  • Nie pij na pusty żołądek. Przygotuj sobie talerz przekąsek i sięgaj w trakcie picia.
  • Ruszaj się. Włącz muzykę, poskacz, potańcz. To uchroni Cię przed kacem.
Wszystko jest dla ludzi – alkohol również, ale trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć NIE! Jeśli będziesz umiała to zrobić, domowe sposoby na kaca nie będę Ci potrzebne.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama