Jak pozbyć się z domu brzydkich zapachów?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak pozbyć się z domu brzydkich zapachów?

Brzydki zapach domu, to nic przyjemnego. Zwłaszcza, że naszym gościom ten zapach naszego domu już zawsze będzie się z nim kojarzył. A wielbiciele gotowania, zwierząt czy po prostu palacze zazwyczaj mają problem, żeby się go wyzbyć. Co zrobić, aby w domu pachniało ładniej?

Dom – nasze miejsce na ziemi

Dom ma być miejscem, w którym będziemy się czuli dobrze. To też powinien być urządzony wg naszego gustu, czysty i.. pachnący. Okazuje się, że nawet palacze nie znoszą często zapachu dymu. A ten wnika we wszystko, co tylko się da. Masz w domu firanki? Rolety? Dywany? Możesz mieć pewność, że jeśli palisz w domu to pachną dymem. To są rzeczy, które teoretycznie łatwo odświeżyć, ale na przykład tapety czy ściany to zdecydowanie trudniejszy temat. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można pozbyć się przykrych zapachów z domu. Jakie?

Jak pozbyć się z domu brzydkich zapachów?

Oczywiście można skorzystać z gotowych odświeżaczy, ale zanim sięgniemy po tę metodę, warto zastanowić się nad domowymi sposobami. Super pomysłem na usunięcie a raczej pochłonięcie zapachu papierosów może być soda oczyszczona. Należy wsypać kilka łyżek na talerzyk i położyć wszędzie tam, gdzie się pali. Soda oczyszczona doskonale pochłania wszelkie zapachy.

Mamy też dobrą informację dla wielbicieli kawy. Zapach tej świeżo parzonej jest w stanie usunąć nawet najmniej przyjemną woń. Dlatego każdy palacz, powinien korzystać z tego sposobu. Można wsypać świeżo mieloną kawę do bawełnianych woreczków, które po rozwieszeniu w mieszkaniu będą powoli wchłaniać nieprzyjemny zapach, a jednocześnie roztaczać w mieszkaniu znacznie przyjemniejszą woń. Oczywiście kawę w takich woreczkach trzeba regularnie wymieniać, a same woreczki prać.

A co z ubraniami? Aby po praniu nie pachniały już papierosami (choć w zasadzie dobrej jakości płyn do płukania powinien wystarczyć) warto wrzucić do bębna pralki kilka plastrów cytryny. No i takie ubrania oczywiście – plus poduszki, koce, firanki itp. trzeba po prostu regularnie prać.

Super pomocą przy walce w nieprzyjemną wonią w mieszkaniu okazuje się być olejek z drzewa herbacianego. Naprawdę robi robotę, a wystarczy lekko skropić nim ściereczkę, którą zazwyczaj ścieramy kurze. Można też dolać odrobinkę takiego olejku do płynu do podłogi (odrobinkę, nie pół butelki).

A co z zapachem zwierząt w mieszkaniu?

To jest z najtrudniejszych zapachów do wyeliminowania, gdyż w przeciwieństwie do dymu papierosowego, zapach naszego psiaka „jest z nami” przez 24 godziny na dobę.

Oczywiście najlepszym sposobem na wyzbycie się z domu zapachu psa, kota czy innego zwierzaka, jest regularne sprzątanie jego legowiska czy kuwety.

Jeśli w domu pachnie psem, warto posypać jego sierść sodą oczyszczoną i ją wczesać. Ale na rynku są też dostępne takie specjalne, psie suche szampony, które dodatkowo naprawdę przyjemnie pachną. Obsypujemy psa takim szamponem „pod włos” i wcieramy jak najdokładniej w sierść. Taki zabieg można przeprowadzić nawet raz dziennie, proszek jest bezpieczny dla psa, gdy robi się go z naturalnych składników.

Są też specjalne perfumy dla psów i kotów  - to wciąż dość kontrowersyjny temat, ale właściciele sierściuchów bardzo je sobie chwalą.

Najlepszym sposobem na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z domu jest po prostu regularne sprzątanie. Choć w przypadku palaczy na przykład można zastosować jeszcze jedną, najskuteczniejszą metodą. Nie pal w domu! Wychodź na balkon, przed dom, gdziekolwiek, byle nie palić w domu. Wówczas zapachem papierosów przejdą jedynie Twoje ubrania, które po prostu wystarczy wyprać.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie