Poduszki ciążowe dla mam Jukki. Gwarancja komfortu i wysokiej jakości
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Poduszki ciążowe dla mam Jukki. Gwarancja komfortu i wysokiej jakości

Poduszki ciążowe to gadżet, który przez wiele kobiet uważany jest za zbyt drogi i zbędny. Przyszłe mamy, które jednak z nich korzystały, przekonują, że są one produktem, który jest niezbędny niemal od pierwszych miesięcy ciąży. Poduszki ciążowe dla mam mają przede wszystkim za zadanie zapewnić komfort w czasie nocnego odpoczynku, a także służyć jako podparcie pod plecy lub spuchnięte nogi w ciągu dnia. Takie zadanie spełnią poduszki ciążowe V oraz te w kształcie rogala. Czym różnią się te dwa typy poduszek ciążowych dla mam? Którą lepiej wybrać i od kiedy stosować?

Czy warto kupić poduszkę ciążową?

Ciąża to stan, kiedy szczególnie ważny jest odpoczynek. Jest on potrzebny, nawet jeśli wszystko przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań, aby przyszła mama była na co dzień aktywna. Z wielu względów odpoczynek może być jednak zaburzony. Przyszłe mamy często narzekają na budzenie się w nocy spowodowane bólami kręgosłupa, a także na zbyt duży brzuch, ucisk na żyłę główną dolną przez macicę czy zespół niespokojnych nóg. Wszystko to sprawia, że nieprzespane noce to dla wielu ciężarnych codzienność. Aby wyeliminować ten problem, polecane są poduszki ciążowe dla mam. Są one tak wyprofilowane, aby zapewnić ciężarnej kobiecie 100% komfortu zarówno w czasie nocnego, jak i dziennego odpoczynku.

Jakie funkcje pełnią poduszki ciążowe dla mam?

Podstawowym zadaniem poduszki dla ciężarnych jest zapewnić spokojny i komfortowy odpoczynek. Jest to możliwe dzięki temu, że zmniejsza ona typowe ciążowe dolegliwości. Dzięki niej możliwe jest spanie na boku, nawet jeśli brzuch jest już pokaźnych rozmiarów. Oprócz tego poduszki ciążowe dla mam zmniejszają bóle kręgosłupa, ramion i karku, przez odciążanie dużych naczyń uciskanych przez macicę. Zadaniem poduszek jest również poprawić krążenie, zmniejszać obrzęki i wpływać na lepszą cyrkulację krwi w organizmie. Warto pamiętać, że funkcjonalność poduszki ciążowej nie kończy się wraz z rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie. Zarówno poduszki ciążowe rogal, jak i te w kształcie litery V będą doskonałym wsparciem dla karmiącej mamy i to niezależnie, czy wybierze ona karmienie piersią, czy butelką. Poduszki zagwarantują wygodę i komfort trzymania malucha, a także bezpieczeństwo.

Typy poduszek dla ciężarnych

W sklepach dla mam i dzieci dostępny jest bardzo szeroki wybór poduszek dla ciężarnych. Do najpopularniejszych modeli zalicza się poduszki ciążowe V oraz poduszki ciążowe rogal. Inne typy poduszek ciążowych to te przybierające kształt litery C lub modele posiadające dodatkowe podparcie dla brzucha. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także poduchy typu bumerang, z których korzystać może nie tylko przyszła mama, ale i maluch zaraz po urodzeniu i przez pierwsze miesiące życia. To, po jaką się sięgnie, warto uzależnić od dolegliwości przyszłej mamy. Ważne jest również to, aby gadżet był dopasowany do wzrostu i budowy ciała kobiety. W czasie zakupów warto zwrócić też uwagę na rodzaj wypełnienia oraz twardość poduszki. Jeśli chce się, aby poduszka była bezpieczna, powinna też mieć poszewkę z materiału certyfikowanego Oeko-Tex Standard 100.

Poduszki ciążowe V vs. poduszki ciążowe rogal

Dwie najpopularniejsze poduszki ciążowe dla mam to typu V oraz rogal. Obydwa typy mogą być bezpiecznie stosowane w ciąży, a także będą przydatne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Najbardziej widoczną różnicą między jednym a drugim typem poduszek jest ich kształt oraz wielkość. Dostępne w Jukki.pl poduszki ciążowe rogal są mniejsze od tych w kształcie litery V. Sprawia to, że przyszłe mamy mogą je wykorzystywać głównie do odciążania odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Poduszki ciążowe V mają większe rozmiary oraz szersze zastosowanie. Jako ich główną zaletę wymienia się podtrzymywanie ciążowego brzucha w pozycji leżącej. Sprawia to, że poduszka pomoże znaleźć odpowiednią pozycję do snu i zapewni wygodny sen. Przyszłe mamy poduszki ciążowe V mogą też wykorzystać jako podparcie pleców w pozycji leżącej na boku i brzuchu. Po porodzie poduszka świetnie sprawdzi się natomiast, jako pomoc podczas karmienia lub kojec dla maluszka.

Poduszki ciążowe dla mam to gadżet, o którego zakupie powinna pomyśleć każda kobieta spodziewająca się dziecka. Najlepiej zaopatrzyć się w nie na początku II trymestru, kiedy to brzuszek może utrudniać spanie na boku, a dodatkowo pojawią się pierwsze dolegliwości bólowe od strony pleców czy spuchnięte nogi. Optymalnym rozwiązaniem jest wyposażenie się w poduszkę typu rogal, która zapewni wygodę w ciągu dnia oraz w poduszkę typu V, która jest gwarancją wygodnego snu. Warto pamiętać, że ich zakup to inwestycja na dłużej, bowiem przydadzą się one również w ciągu pierwszych miesięcy życia bobasa.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie