Dlaczego warto zlecić produkcję ubrań w Polsce?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Dlaczego warto zlecić produkcję ubrań w Polsce?

Czy w dobie szukania oszczędności na kosztach pracy, zlecanie produkcji ubrań polskim firmom w ogóle ma sens? Tak. Ale to zdanie jest wciąż na tyle niepopularne, że nie obejdzie się bez uzasadnienia takiej odpowiedzi. Chętnie ją więc umotywujemy.

Doświadczenie i warsztat

Wielu polskich producentów działa na rynku od kilkunastu lat, ale korzenie tych firm sięgają często kilku dekad. To czas budowania doświadczeń i ktoś mógłby powiedzieć, że nieprawda, bo PRL uczył zupełnie czegoś innego. Być może pod pewnymi względami tak. Ale uczył też, że odzież nie produkuje się na jeden sezon, że ubrania mają być trwałe i uszyte z tkanin odpowiedniej jakości. Jednocześnie wypada się zgodzić, że niektórzy producenci faktycznie nie mają najnowocześniejszego parku maszynowego (ale są też firmy będące pod tym względem wzorcem dla Europy). Ale markę buduje się nie samymi maszynami, tylko umiejętnościami osób, które z nich korzystają. A te są w Polsce naprawdę olbrzymie.

Poszukujesz odzieży damskiej od producenta? Sprawdź ofertę Ingrosso

Po prostu jest taniej

Dla klientów ważne jest, żeby zakupy odzieży nie drenowały portfela. Trzeba więc obniżać koszty produkcji i można zrobić to, rezygnując z jakości, wyprowadzając produkcję tam, gdzie praca jest tańsza, albo skupić się na utrzymaniu jakości i rozsądnych kosztów, oferując odzież, która będzie po prostu więcej warto. Porównując ceny podobnych produktów z polskiej produkcji i spoza kraju, warto się zastanowić, która z tych grup zasługuje na swoją wycenę: zagraniczne – tańsze, ale niewiele warte, czy polskie – wciąż niezbyt drogie, ale przede wszystkim znacznie lepsze. Analiza danych sprzedażowych pokazuje jasno, które produkty przyciągają większe zainteresowanie. W ostatecznym rozrachunku wiele firm traci na żonglowaniu produkcją – stabilizacja, jaką daje lokalna szwalnia, to naprawdę coś, co może finansowo ratować niejedno przedsięwzięcie.

Stała kontrola jakości

Zlecenie produkcji odzieży polskiej firmie ma jeszcze jedną ważną zaletę. Pozwala mianowicie kontrolować jakość na każdym etapie produkcji. To z kolei ułatwia budowanie renomy marki i pilnowanie, żeby z czasem nie ulegała ona erozji. Nawet jeśli takie ubrania będą odrobinę droższe, to producent odzieży zachowuje kontrolę nad całym procesem, korzystając nie tylko z danych szczątkowych z każdej partii, ale mogąc uczestniczyć w procesie produkcyjnym. To ważne, bo dziś spora część produkcji dzieje się tak naprawdę poza nawiasem marki, która użycza swojego logo – w ten sposób nie można dbać o klienta i trudno liczyć na to, że proces niekontrolowany utrzyma swoją jakość.

Umiemy uszyć również dla Ciebie!

Z naszym doświadczeniem możemy śmiało stwierdzić, że dążenie do niższej ceny w pewnym momencie naprawdę traci sens. Zatrzymaj się w tym punkcie, w którym cena jest niska, ale jakościowo ubrania nadal trzymają żądany poziom. Jesteśmy producentem odzieży damskiej, który współpracuje z wieloma znanymi i początkującymi markami, zachowujemy elastyczność procesową i potrafimy sprostać niezwykłym wyzwaniom. Jeśli chcesz się przekonać, że produkcja odzieży w Polsce jest sensowna i ekonomicznie uzasadniona – zleć ją nam, a nigdy nie pożałujesz tej decyzji. Sprawdź nasze propozycje w hurtowni online Ingrosso

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie