Jak wykorzystać fusy od kawy? 9 pomysłów
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak wykorzystać fusy od kawy? 9 pomysłów

Wyobrażasz sobie dzień bez kawy? Są osoby, które zaraz po przebudzeniu marzą o filiżance swojego ulubionego, gorącego napoju. Jedni piją ją z mlekiem lub śmietanką, inni wolą bardzo mocną kawę i to bez odrobiny cukru. Można też wybierać między rozpuszczalną, a parzoną z prawdziwych fusów. I o ile po wypiciu kawy rozpuszczalnej nie zostaje po niej żaden ślad, o tyle po tej parzonej, na dnie kubka zawsze pozostają fusy. Co z nimi zrobić? Do czego można je wykorzystać?

Fusy od kawy – do czego mogą się przydać?

Okazuje się, że fusy od kawy można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Niektóre z nich są tak zaskakujące, że w zasadzie trudno wpaść na nie samodzielnie. A więc do czego można je wykorzystać?

  • Fusy od kawy mogą być idealnym nawozem dla roślin. Dzięki niej w ogródku pojawiają się dżdżownice, które jak wiadomo są doskonałym naturalnym spulchniaczem dla gleby.
  • Marchewka też lubi kawę, więc jeśli masz swój domowy ogródek, to możesz podsypać kawą grządkę, na której ma rosnąć marchew. Dzięki niej, plony będą naprawdę imponujące.
  • Rośliny lubią fusy od kawy, ale zwierzęta – ogrodowe szkodniki – już niekoniecznie. To też rozsypanie kawy po ogrodzie da Ci pewność, że nie pojawi się tam żaden kret czy ślimak.
  • Kawa barwi. Więc fusy można wykorzystać do zrobienia domowej farby. Zalewamy je gorącą wodą, odcedzamy, a płyn mieszamy z mąką. I dzieci mogą malować choćby paluszkami. A dodatkowo pobudzą też swój zmysł zapachu.
  • Fusy od kawy to też świetny czyścik do tłustych plam. Wystarczy wysypać fusy na zabrudzone miejsce i przetrzeć je dobrze ściereczką lub gąbką.
  • Kawa jest wspaniałym odświeżaczem. Fusy rozsypane na talerzyku i włożone do lodówki sprawią, że pozbędziesz się z niej przykrych zapachów
  • Fusy od kawy pomogą też pozbyć Ci się brzydkiego zapachu z dłoni. Na przykład po obróbce ryb. Wystarczy, że nałożysz je na ręce i wetrzesz.
  • Kawa może być też świetnym peelingiem – z dodatkiem ulubionego oleju nie tylko oczyści skórę, ale też ją natłuści.
  • Fusy od kawy stosuje się także przy pielęgnacji włosów – jest to metoda dla szatynek i brunetek. Wystarczy spłukiwać włosy ostudzoną kawą z fusami i zawijać je w turban na 20 minut. Po tym czasie trzeba umyć włosy jak zwykle. Po tygodniu takiej kuracji, włosy stają się bardziej błyszczące.

Z kawy można też przygotować maseczkę na twarz, tak więc może nam ona zapewnić kompletne, domowe spa. Ale fusy od kawy służą co niektórym również do.. wróżenia! Choć to niełatwa sztuka, to wprawni wróżbici potrafią z tych fusów naprawdę wiele wyczytać.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie