Powrót z UK do Polski – o czym musisz pamiętać?
Według oficjalnych danych na Wyspach Brytyjskich mieszka blisko 800 tys. Polaków. W większości są to osoby, które wyemigrowały do UK w celach zarobkowych, ale wiele z nich osiadło na Wyspach na stałe. Nie brakuje jednak i takich, którzy poważnie rozważają powrót do ojczyzny, motywując to m.in. problemami, jakie wywołał Brexit oraz poprawiającymi się warunkami życia nad Wisłą. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad powrotem z UK do Polski, to mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek.
Reklama
Skorzystaj z pomocy brytyjskiego rządu
Na dobry początek radzimy Ci zainteresować się ofertą brytyjskiego rządu, który zaproponował wsparcie finansowe dla emigrantów „dobrowolnie powracających” do swoich ojczyzn. Możesz dostać od Zjednoczonego Królestwa bezpłatny bilet, ale też ubiegać się o środki na nowy start – nawet do 2000 funtów. Pieniądze te mają pomóc Ci w np. wynajęciu mieszkania w Polsce, ułatwić szukanie pracy czy założenie własnego biznesu. Szczegóły sprawdzisz na oficjalnej stronie rządowej www.gov.uk/return-home-voluntarily.Jak się przygotować do powrotu?
Najważniejsze jest pozamykanie wszystkich spraw w Wielkiej Brytanii. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, to poinformuj landlorda o terminie wyprowadzki, aby miał czas znaleźć innego najemcę. Nie zapomnij wypowiedzieć umowy u dostawców mediów, aby przez nieuwagę nie narobić sobie zadłużenia w UK. O powrocie do ojczyzny poinformuj też przełożonego.Reklama
Trudna sztuka przeprowadzki
Każdy, kto choć raz przeprowadzał się z jednego mieszkania do innego, doskonale wie, że jest to bardzo męczące. A co dopiero powiedzieć o przeprowadzce między tak oddalonymi od siebie krajami, jak Wielka Brytania i Polska. Na szczęście nie Ty pierwszy musisz jakoś ogarnąć ten temat. Bez problemu znajdziesz oferty firm zajmujących się przeprowadzkami międzynarodowymi, w tym oczywiście polskich.Reklama
Reklama
Zadbaj o sprawy finansowe
Przed powrotem z UK do Polski zamknij brytyjskie konto bankowe (może to wymagać osobistej wizyty w banku). Zanim to zrobisz przelej wszystkie środki na rachunek w Polsce. Uważaj jednak, aby nie kosztowało Cię to zbyt drogo. Korzystając z usługi bankowej zapłacisz wysoką prowizję oraz poniesiesz koszt podwójnego przewalutowania – z funtów na euro/dolary i następnie na złotówki. Nie musimy chyba dodawać, że marża banku (czyli spread) jest skrajnie wysoka. Tutaj dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi ulubionego pośrednika polskich emigrantów w UK, czyli www.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski (średnia ocen na niezależnym portalu TrustPilot to aż 4,8/5). Pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski możesz przesłać na trzy sposoby:- Przelewem FAST – za 1,99 GBP, realizacja w ciągu 1 dnia roboczego.
- Przelewem SuperFAST – za 3,99 GBP, z realizacją nawet w 10 minut.
- Z obiorem na poczcie – za 3,90 GBP, z realizacją nawet w 10 minut.
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Czytaj więcej
Najlepszy Internet mobilny za granicą
W dobie globalizacji i nieustannie rozwijających się technologii, dostęp do Internetu mobilnego stał się niemal tak samo ważny jak dostęp do wody czy żywności. Wybierając się w podróż zagraniczną, niezależnie od celu wyprawy - zarówno turystycznego, jak i biznesowego - wielu podróżujących oczekuje stałego dostępu do sieci.
Finanse w związku: Jak uniknąć spięć i utrzymać stabilność
Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać, jak skutecznie zarządzać finansami w związku? Pieniądze mogą być jednym z najczęstszych powodów konfliktów między partnerami, dlatego ważne jest, aby znaleźć wspólny język i strategię finansową, która działa dla obojga. W tym artykule dowiesz się, jak efektywnie zarządzać finansami we wspólnym gospodarstwie domowym, aby uniknąć niepotrzebnych spięć i utrzymać harmonię w związku.
Digital marketing – studia podyplomowe we Wrocławiu
Nikt nie ma chyba wątpliwości, że wiele firm uzależnia swoje wyniki sprzedażowe m.in. od efektów działań marketingowych. Obecnie jednak sporo przedsiębiorstw zdecydowało się na przeniesienie części działalności do internetu – co poskutkowało rozwojem digital marketingu. Czym właściwie zajmuje się digital marketing i czy warto go studiować?
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl