Wyciskanie pryszczy – czy jest bezpieczne? Jak wyciskać pryszcze
Wyciskanie pryszczy wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli zrobisz to w nieumiejętny sposób, możesz narobić sobie więcej szkody niż pożytku. Dlatego najlepszym wyjściem w tym przypadku będzie wizyta u profesjonalisty. Wówczas z pewnością unikniesz ewentualnych powikłań.
Reklama
Wyciskanie pryszczy w domu czy u kosmetyczki?
Bezsprzecznie bardzo trudno jest wyciskać pryszcze w warunkach domowych tak, aby było to skuteczne oraz w pełni zachowywało zasady aseptyki. To jeszcze nie wszystko, jeśli nie masz odpowiednich umiejętności, a także i narzędzi, najprawdopodobniej nie uda Ci się usunąć całości zanieczyszczenia skóry. Niestety, jeśli nie zrobisz tego do końca, to w części, która pozostanie, namnożą się bakterie. Wtedy zaostrzy się stan zapalny oraz obrzęk. Dlatego, jeśli nie chcesz, aby po nieprzyjemnym pryszczu pozostały jeszcze mniej przyjemne blizny i przebarwienia, lepiej wybierz się po pomoc do profesjonalisty.Jak prawidłowo wyciskać pryszcze?
Jeśli już zdecydujesz się na samodzielne wyciskanie pryszczy, pamiętaj, że musisz zachować ostrożność. Od czego zacząć? Zwróć uwagę na to, czy pryszcza można już wycisnąć — powinien mieć jasny, ropny czop.Reklama
- zadbaj o higienę dłoni — musisz dokładnie je umyć, a nawet i odkazić. Po wszystkim osusz je jednorazowym ręcznikiem
- umyj twarz tonikiem antybakteryjnym. Następnie używając ciepłego kompresu, ogrzej skórę wokół pryszcza. Dzięki temu rozszerzysz pory
- w jasną końcówkę wbij sterylną igłę, by szybko zerwać nią wierzchnią warstwę pryszcza — gwałtownym ruchem ku górze
- owiniętymi w papier higieniczny palcami wyciśnij pryszcz
- ropę usuń delikatnie opuszkami palców
- pryszcz jest całkowicie wciśnięty, kiedy pojawi się krew lub osocze — przeźroczysty płyn
- na koniec oczyść skórę środkiem antybakteryjnym
zdjęcie ilustrujące/Canva
Skutki wyciskania pryszczy
Samodzielne nieumiejętne wyciskanie pryszczy może powodować w najlepszym wypadku stany zapalne, obrzęki, blizny i zaczerwienienia.Reklama
- zakażenie zatok
- powstanie ropnia mózgu
- zakrzepowe zapalenie żył twarzy
- zapalenie tkanek oczodołu oraz zatok
- zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
Wyciskanie wągrów
Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne wyciskanie wągrów, to nie zapomnij o zachowaniu zasad higieny.Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Czytaj więcej
Jak pozbyć się wągrów?
Czy marzysz o gładkiej i czystej skórze bez wągrów? Wągry mogą być uciążliwe i wpływać na nasze samopoczucie, ale istnieje wiele skutecznych sposobów, które pomogą Ci się ich pozbyć. W tym artykule podpowiemy Ci kilka prostych i skutecznych metod, które możesz zastosować w codziennej pielęgnacji skóry.
Pryszcze na plecach - jak je zwalczyć?
Czy zmagasz się z problemem pryszczy na plecach? Nie jesteś sam! Pryszcze na plecach to powszechny problem, który dotyka zarówno dorosłych, jak i nastolatków. Oprócz bólu i dyskomfortu, mogą one również wpływać na nasze poczucie estetyki i pewności siebie. Jednak nie martw się, istnieje wiele domowych sposobów, które mogą pomóc Ci pozbyć się pryszczy na plecach i cieszyć się gładką, zdrową skórą. Przyjrzyjmy się kilku skutecznym metodom walki z trądzikiem na plecach.
Skuteczne metody na pozbycie się wągrów. Jakie kosmetyki wybrać?
Wągry, inaczej nazywane zaskórnikami, są malutkimi zmianami skórnymi o charakterystycznej czarnej barwie. Przeważnie występują w strefie T, czyli w okolicach brody, nosa oraz czoła, choć zdarza się oczywiście, że pojawiają się również na innych partiach skóry.
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl