5 sposobów na tanie, studenckie wakacje

5 sposobów na tanie, studenckie wakacje

Tanie studenckie wakacje niekoniecznie muszą być mało interesujące. Co prawda, nie znajdziemy ofert z najlepszymi warunkami akomodacji w pięciogwiazdkowym hotelu, ale przecież… wciąż jesteśmy młodzi! Przygoda czeka na każdego. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów na spędzenie tanich, studenckich i fajnych wakacji.

1. Szukaj ofert na stronach promocyjnych

Na witrynach typu Groupon.pl w sekcji "Travel" wybrać możesz interesujące Cię wyniki wyszukiwań. Można wpisać na przykład cenę wakacji do 500 zł, do 300 zł - i takie właśnie oferty ukażą się naszym oczom. Tanie wyjazdy dotyczą całej Europy. U naszych najbliższych sąsiadów oraz w Europie Wschodniej spędzić można wakacje za 500 zł wraz z akomodacją i wyżywieniem na nawet 2 tygodnie! Oferty z Europy zachodniej w tej cenie są mniej kuszące: zazwyczaj proponowany jest wyjazd na 2-5 dni.

2. Szukaj ofert na stronach przewoźników

Przewoźnicy tacy jak firma Stena Line często umieszczają na swoich stronach kuszące oferty dla studentów. Stena Line oferuje rejsy pomiędzy Wielką Brytanią, Skandynawią, Niemcami, innymi krajami Europy i Skandynawią. W tej chwili na wakacje firma przygotowała specjalną ofertę dla studentów i podróżników "Szwecja na rowerze" już od 149 zł za osobę! O ofercie można więcej przeczytać pod tym adresem: http://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/szwecja-na-rowerze

3. Zabukuj dobre połączenia samolotowe

Śledząc strony oferujące porównanie cen najlepszych ofert tanich linii lotniczych można znaleźć i zabukować naprawdę dobre bilety lotnicze do całej Europy. Jedną z takich stron jest: http://www.biletylotnicze.pl/ Za 30-40 zł można zamówić bilety do Mediolanu, Sztokholmu, Paryża, Liverpoolu, Hamburgu, Oslo, Brukseli… czy gdziekolwiek tylko zamarzymy (jeśli akurat trafimy na dobrą ofertę)!

4. Wycieczki z innymi kierowcami

Zbierz grupę znajomych i wybierzcie miejsce, gdzie chcecie spędzić wakacje. Następnie dzięki stronom typu Blablacar.pl znajdź kierowcę, który właśnie tam będzie jechał. Za niewielką dopłatę za benzynę, bezpiecznie i w dobrym towarzystwie dojedziesz w każde miejsce.

5. Jak poradzić sobie z akomodacją?

Szukając dobrego miejsca do spania, najtaniej wybrać można spanie pod namiotami bez kempingu. W niektórych państwach jest to zabronione, ale wybierając się na przykład do Szwecji prawo pozwala na rozbijanie namiotów i biwakowanie we wszystkich miejscach, nawet na terenach prywatnych, o ile obozujący pozostawią po sobie należyty porządek. W innym wypadku, warto poszukać tanich schronisk młodzieżowych, gdzie można będzie skorzystać ze wszelkich dogodności.
Udostępnij artykuł