10 pięknych miejsc na świecie, które warto odwiedzić w wakacje
Udostępnij Google News
Urlop

10 pięknych miejsc na świecie, które warto odwiedzić w wakacje

Wakacje są czasem, który pozwala nam na spełnianie naszych najskrytszych marzeń, również tych związanych z odkrywaniem i podróżowaniem. Poniżej przedstawiamy listę 10 zaskakujących i najpiękniejszych miejsc na świecie. Życzymy sobie i Wam miłych podróży i sposobności odwiedzenia chociaż jednego z miejsc na liście!

1. Wodospady Wiktorii w Zambii i Zimbabwe

Wodospady wiktorii fot. Wikipedia, Hans Hillewaert Wodospady wiktorii fot. Wikipedia, Hans Hillewaert

Przepiękne wodospady wśród zielonych lasów Zambii przyciągną oko każdego turysty. Miejsce zaliczane jest do siedmiu naturalnych cudów świata. Nie są to najwyższe wodospady świata, ale ich wysokość sięga ponad 100 metrów.

2. Salar de Uyuni w Boliwii

Salar de Uyuni  fot. Luca Galuzzi - www.galuzzi.it Salar de Uyuni fot. Luca Galuzzi - www.galuzzi.it

Najpiękniejsza pustynia solna na świecie. Rozłożona ponad 3600 metrów nad poziomem morza zachwyca współmiernie do swojej wielkości - ma ponad 250 kilometrów szerokości. Niegdyś istniało tutaj słone jezioro, które teraz pozostawiło ten zadziwiający i niespotykany krajobraz.

3. Kapadocja w Turcji

Kapadocja w Turcji fot. Brocken Inaglory Kapadocja w Turcji fot. Brocken Inaglory

Przepiękne skalne figury, grzyby, kominy zbudowane przez samą matkę naturę. Znajdują się w przepięknym, nieco pustynnym miejscu, gdzieniegdzie przebija jednak zieleń. Skały zbudowane są z tufu, który ponad 3 miliony lat temu został wyrzucony przez okoliczne wulkany. Figury znajdują się w Narodowym Parku Göreme wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

4. Himalaje

Himalaje fot. Pixabay.com Himalaje fot. Pixabay.com

Mówią, że Himalaje to najpiękniejsze góry na świecie. Na pewno są to jedne z najdzikszych gór. Wakacyjna wycieczka wcale nie musi łączyć się z wchodzeniem na nie, można podziwiać ich wielkość i piękno również z daleka. Widoki są przepiękne.

5. Wielki Kanion Kolorado w Stanach Zjednoczonych

Kanion kolorado fot. Pdphoto.org Kanion kolorado fot. Pdphoto.org

Wielki Kanion uznawany jest za jedno z najbardziej majestatycznych miejsc na Ziemi. Najszersze miejsce ma aż 29 kilometrów, najdłuższe zaś 446 kilometrów. Trudno wyobrazić sobie taki ogrom bez spojrzenia na ten cud świata własnymi oczami.

6. Blue Hole w Belize

Great Blue Hole fot. U.S. Geological Survey (USGS) Great Blue Hole fot. U.S. Geological Survey (USGS)

Mekka wszystkich nurków i miłośników raf koralowych. Blue Hole to po prostu wielka błękitna dziura w rafie koralowej na Morzu Karaibskim. Jej głębokość sięga 124 metrów a szerokość ponad 300 metrów. Niemal geometryczny kształt, ciemny kolor i otoczenie przez rafę koralową czyni z niej naprawdę ciekawe miejsce do odwiedzenia.

7. Norweskie fiordy

Norweskie Fiordy fot. Wikipedia, FataMorgana Norweskie Fiordy fot. Wikipedia, FataMorgana

Zachodnia Norwegia słynie ze swoich fiordów i górzystych kamiennych kolosów. Przepiękne skały wybijają się z ziemi tuż przy morzu - widoki są przepiękne, a fiordy łatwo dostępne dla turystów. Wejście nie jest niczym zablokowane ani utrudnione.

8. Wodospad Iguaçu

Wodospad Iguacu fot. Wikipedia, Reinhard Jahn Wodospad Iguacu fot. Wikipedia, Reinhard Jahn

Szum wodospadu słyszalny jest już z 24 kilometrów. Razem składa się na niego ponad 275 osobnych kaskad. Chociaż nie jest największy ani najwyższy to z pewnością jest najbardziej majestatyczny. Warty polecenia każdemu.

9. Park Narodowy Serengeti

Park Narodowy Serengeti fot. Flickr, Gary Park Narodowy Serengeti fot. Flickr, Gary

Jeden z najlepiej chronionych obszarów na świecie. Park tworzy równina porośnięta roślinami sawanny. Turyści obserwować mogą tu naturę w jej najdzikszej postaci, masę zwierzyny kopytnej oraz łownej. Migrujące antylopy gnu, bawoły, zebry i gazele zebrane razem w przepięknym krajobrazie.

10. Piramidy w Gizie - Egipt

Piramidy w Gizie fot. Ricardo Liberato Piramidy w Gizie fot. Ricardo Liberato

Turyści wyjeżdżający do Egiptu mają jedyną i niepowtarzalną możliwość obejrzenia na żywo prawdziwych egipskich piramid. Największą z nich jest piramida Cheopsa. Tajemnice, fascynująca historia i przepiękne widoki - to wszystko proponuje Egipt.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie