Popękana i spierzchnięta skóra dłoni – jak rozwiązać ten problem?

Popękana i spierzchnięta skóra dłoni – jak rozwiązać ten problem?

Skóra dłoni nie ma łatwo – każdego dnia narażona jest na mnóstwo czynników, które ją wysuszają i podrażniają. O przesuszenie skóry dłoni nietrudno: wystarczy nawet chwila nieuwagi, by przez dłuższy czas borykać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jak radzić sobie z suchą skórą dłoni? Podpowiadamy, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę!
Reklama

Unikaj czynników podrażniających i wysuszających skórę dłoni!

Myjesz ręce bardzo zimną lub bardzo ciepłą wodą, używasz detergentów (np. podczas sprzątania), ale nie zabezpieczasz dłoni rękawiczkami, na mróz wychodzisz bez rękawiczek, a oprócz tego pijesz mało wody? To brzmi jak przepis na przesuszoną i popękaną skórę dłoni!

Zasada “lepiej zapobiegać, niż leczyć”, obowiązuje także w tym przypadku. Pamiętaj o tym, że skóra dłoni jest cienka i przez to naturalnie bardziej wrażliwa, dlatego to właśnie tutaj szybciej widać podrażnienia i efekty przesuszenia. Unikaj więc czynników, które mają na to wpływ, a dodatkowo...

… dbaj o regularne nawilżanie skóry dłoni

Nawilżający krem do rąk powinno się aplikować po każdym myciu rąk. Jest to dość mało komfortowe, biorąc pod uwagę, że dłonie mają kontakt z wodą nawet kilkanaście razy dziennie, jeśli nie więcej. Jednak w miarę możliwości staraj się regularnie je nawilżać, a sucha skóra na dłoniach nie będzie problemem.

Jeśli nie masz możliwości częstego nawilżania dłoni w ciągu dnia, postaraj się zrekompensować im to nocą, nakładając grubą warstwę kremu lub olejku nawilżającego (np.

Reklama

Bio-Oil), a dodatkowo ochroń je bawełnianymi rękawiczkami. Taki nocny zabieg pomoże załagodzić skutki uszkodzeń i podrażnień powstałych w ciągu dnia, a także wzmocni skórę.

Nie zapominaj o dodatkowym koktajlu odżywczym!

Sucha skóra na dłoniach nie daje o sobie szybko zapomnieć. Jeśli dojdzie już do stanu, w którym pojawiają się pęknięcia, załagodzenie go może potrwać długo. Jak wzmocnić skórę dłoni i przyspieszyć proces regeneracji? Dobrym rozwiązaniem jest olejek nawilżający. Wybierając bogatą kompozycję olejków o działaniu nawilżającym, łagodzącym, odżywczym i wzmacniającym, jak w olejku Bio-Oil, dostarczasz swojej skórze prawdziwego koktajlu odżywczego. Produkt nie tylko nawilży skórę i uzupełni niedostatek olejków w niej, ale także stworzy barierę ochronną, dzięki której odparowywanie wilgoci z naskórka zostanie zredukowane.

Warto przeczytać również: https://bio-oil.com.pl/sucha-skora-dloni-i-stop-jak-o-nie-dbac/

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama