Kolaż zdjęć przedstawiających produkty z pielęgnacji twarzy z centralnie zlokalizowanym portretem en face kobiety używającej szczoteczki sonicznej do oczyszczania twarzy

Jak dbać o twarz podczas gorącego lata?

Wakacje to taki czas, podczas którego cera jest wystawiona na silne działanie słońca i wysokie temperatury. To często sprawia, że Twoja twarz się poci, a gruczoły łojowe pracują wydajniej, niż zwykle. W połączeniu z makijażem skóra musi dużo znieść, co niekorzystnie wpływa na jej kondycję i wygląd. Jak więc zadbać o twarz, aby była piękna przez cały czas?
Reklama

Po pierwsze oczyszczanie

Miejski pył bądź piasek plaż, pot, sebum, nadmierny naskórek, makijaż i kosmetyki ochronne. To wszystko pogarsza kondycję Twojej cery. Z racji, że nie jesteś w stanie całkowicie wyeliminować zanieczyszczeń skóry, powinnaś postawić na regularne, głębokie oczyszczanie twarzy. Pomogą Ci w tym zarówno kosmetyki, jak i specjalne narzędzia. Swój dzień warto rozpocząć od gąbki konjac, za sprawą której oczyścisz skórę po przebudzeniu i przygotujesz ją na kolejne zabiegi kosmetyczne bez ryzyka uszkodzenia naskórka. Gąbka posiada zasadowy odczyn, co sprawia, że idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji. Oprócz tego zawiera wiele minerałów, witamin i składników odżywczych, dzięki czemu sprawdza się u osób zmagających się z cerą tłustą, trądzikową, a także mieszaną. Pod koniec dnia warto poświęcić więcej uwagi dogłębnemu oczyszczaniu.
Reklama
Pielęgnację należy rozpocząć od dokładnego usunięcia makijażu. Później warto zastosować szczoteczkę soniczną do twarzy. Ma ona działanie głęboko oczyszczające, usuwa nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia, wyeliminuje nadmierny naskórek i poprawi mikrokrążenie, pobudzając tkanki skórne do szybszej regeneracji. Dzięki tej szczoteczce skóra staje się wygładzona i lepiej odżywiona. Zarówno podczas zabiegów pielęgnacyjnych, jak i w ciągu dnia warto stosować kosmetyki wspomagające oczyszczanie twarzy, ponieważ zwykła woda czy specjalistyczne narzędzia nie wystarczą. Co więcej, produkty przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń cery dopełnią efekt zabiegów oraz wspomogą czystą skórę w trakcie dnia, kiedy nie możesz skorzystać z narzędzi oczyszczających.
Reklama
Oprócz tego zregenerują skórę na twarzy.

„Mniej znaczy więcej”

Lato to dość wymagający czas dla Twojej cery, z tego względu warto ją wspomóc. Unikaj ciężkiego i pełnego makijażu i nie eksperymentuj. Stosuj produkty na bazie wody, a używając pozostałych kosmetyków, stosuj zasadę: „mniej znaczy więcej”. Im mniejsza ilość produktów i potencjalnych zanieczyszczeń, z jakimi cera będzie musiała sobie poradzić, tym lepiej. W trosce o swoją cerę w trakcie gorącego lata postaw na regularne i dokładne oczyszczanie twarzy oraz stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Nakładając makijaż, stosuj tylko te kosmetyki, które są na bazie wody i używaj ich z umiarem.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama