Jak przetrwać pierwsze dni dziecka w szkole

Jak przetrwać pierwsze dni dziecka w szkole

Nieubłaganie zbliża się pierwszy września, a tym samym początek roku szkolnego. W tym roku tysiące sześcio- i siedmiolatków po raz pierwszy przekroczą progi szkoły. To ogromne przeżycie zarówno dla przyszłych uczniów jak i ich mam.
Reklama

Przygotowania do szkoły

Przygotowania do szkoły rozpoczynają się w wielu domach już na początku wakacji, a w sierpniu stają się bardzo intensywne. W tym czasie poza wakacyjnymi wojażami mamy wyruszają na podbój sklepów z artykułami szkolnymi. Trzeba kupić wszystko, co może się przydać maluchowi w szkole, warto jednak pamiętać o tym, by nie robić zbytnich zapasów artykułów biurowych. Obecnie przez cały czas można kupić w sklepach papierniczych zeszyty, bloki czy długopisy, dlatego wybierając się na zakupy w pierwszej kolejności należy kupić najważniejsze rzeczy takie jak tornister, piórnik, worek na strój gimnastyczny oraz sam strój. Do tego należy wybrać pojedyncze zeszyty, kredki czy bloki. Jeśli okaże się, że będzie potrzebny dodatkowy długopis czy pędzelek zawsze można go dokupić, więc nie ma co panikować. Trzeba pamiętać, że zakupy do szkoły należy robić z głową i najlepiej z pierwszoklasistą, który sam, pod czujnym okiem mamy, wybierze sobie tornister do szkoły z najwspanialszym wzorem.
Reklama

Ostatni tydzień sierpnia

Ostatni tydzień sierpnia to ogromny stres dla wszystkich mam pierwszaków. W głowie plączą się pytania „Jak to będzie?”, „Czy moje maleństwo sobie poradzi?”, „Na jaką nauczycielkę trafi?” itd. Przetrwanie tych ostatnich dni wakacji wcale nie jest łatwe, dlatego warto wtedy wybrać się ze swoim maluchem na spacer lub w inny przyjemny sposób spędzić ostatnie wakacyjne chwile.

Pierwszy września

Kiedy wreszcie nadejdzie ten „straszny” dzień, gdy ukochany przedszkolak staje się uczniem, powinna być przy nim mama. Wprawdzie pierwszy dzień to tylko uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego, niemniej jednak bliskość mamy jest tu jak najbardziej wskazana i to z wielu powodów.
Reklama
Przede wszystkim każda mama chciałaby być w tak ważnym dniu przy swoim dziecku, aby je wspierać w nowej sytuacji. Ponadto dzięki wizycie w szkole może sprawdzić w jakich warunkach mały uczeń będzie spędzał kilka godzin każdego dnia. I oczywiście mama przydaje się również do zanotowania wszystkich ważnych wiadomości, które poda wychowawca klasy. Na koniec tego niezwykłego dnia warto zrobić coś specjalnego np. wybrać się wspólnie na wielki deser lodowy z okazji rozpoczęcia nowego etapu w życiu dziecka i mamy.

Szkolna codzienność

Po pierwszym dniu w szkole przychodzą dziesiątki kolejnych. Każdego dnia trzeba malca obudzić, przygotować mu śniadanie, odprowadzić do szkoły… Choć każda z tych czynności powtarzać się będzie przez następne kilkanaście lat i trzeba się do tego przygotować. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama