Sposoby na wyczyszczenie i utrzymanie czystości toalety
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Sposoby na wyczyszczenie i utrzymanie czystości toalety

Toaleta to jedno z newralgicznych miejsc naszych domów. Mało kto lubi ją sprzątać, ale każdy zdaje sobie sprawę, że zaniedbana toaleta może doprowadzić do różnych chorób. Aby zapobiec przykrym konsekwencjom posiadania brudnej toalety należy wiedzieć, jak ją prawidłowo czyścić oraz jak utrzymywać ją w czystości.

Czyszczenie toalety

Przede wszystkim należy pamiętać, że toaleta to nie tylko wnętrze muszli, ale również jej zewnętrzna część, o czym wiele osób zapomina. Zabierając się do czyszczenia należy pamiętać, aby założyć na ręce gumowe rękawiczki. Jest to bardzo ważne, ponieważ środki czystości do toalet bardzo często zawierają substancje żrące lub mogące uszkodzić lub poparzyć skórę. W pierwszej kolejności należy podnieść klapę i wlać do muszli klozetowej płyn do czyszczenia toalet. Warto zwrócić uwagę na to, aby wykorzystywany środek znalazł się również pod krawędzią muszli.

Najczęściej środki czyszczące należy pozostawić na pewien czas, aby zaczęły skutecznie działać, w tym czasie najlepiej położyć deskę zamykając w ten sposób muszlę. Jest to ważne ponieważ środki czyszczące zazwyczaj mają silną woń. Wiele z nich ma dodatek chloru, którego wdychanie może spowodować przykre dolegliwości.

Następnie można zabrać się do umycia zewnętrznej części toalety. Do mycia najlepiej wykorzystać wodę z niewielkim dodatkiem środka czyszczącego.

Po kilkunastu minutach można dokładnie umyć wewnętrzną część muszli za pomocą specjalnej szczotki do toalet, a następnie spuścić wodę. Na koniec należy dokładnie umyć deskę klozetową z każdej strony, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii. Najlepiej do tego celu wykorzystać środek czyszczący o właściwościach bakteriobójczych.

Utrzymanie toalety w czystości

Ponieważ z toalety korzysta się znacznie częściej niż czyści się ją, należy zadbać o to, aby na co dzień była równie czysta i bezpieczna w użytkowaniu. Najprostszym a równocześnie najskuteczniejszym sposobem utrzymania toalety w czystości jest wykorzystanie zawieszek, kostek lub żeli do toalety.

Obecnie w sklepach dostępne są bardzo różnorodne środki, które umieszcza się wewnątrz muszli. Podczas spłukiwania uwalniana jest substancja czyszcząca, dzięki czemu toaleta jest stale czysta i pachnąca.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie