Święty Mikołaj trzyma prezent

Jak zrobić listę prezentów na Mikołaja? Te rady Ci pomogą!

Jak zrobić listę prezentów na Mikołaja? Tak naprawdę Mikołajki to dzień, kiedy to większość dzieci dostaje jedynie drobne upominki. Zazwyczaj są to słodkości, czy jakieś drobne gadżety do szkoły, albo małe zabawki. Ale w niektórych domach, z Mikołajek robi się coś naprawdę wielkiego i koło dziecięcych butów można znaleźć z samego rana bardziej konkretne prezenty. Mało tego, Mikołaj rzekomo przychodzi również do najbliższej rodziny : do cioć, babć – i tam też zostawia coś dla dzieciaków. Warto zatem zrobić listę prezentów na Mikołaja, żeby te upominki się nie dublowały.
Reklama

Skąd mam wiedzieć co dziecko chce na Mikołajki?

Wielu rodziców zastanawia się co tak naprawdę mogłoby ucieszyć ich dziecko i czego życzyłoby sobie w ramach prezentu na Mikołajki. Warto wziąć pod uwagę, że nawet jeśli znamy upodobania naszego dziecka, to kupując prezent i tak możemy nie trafić w te najskrytsze marzenia pociechy. Dlatego czasem warto po prostu zapytać wprost. Żeby natomiast zachować tę odrobinę świątecznej magii, można zaproponować dziecku wspólne napisanie listu do Mikołaja, który maluch będzie mógł samodzielnie (lub z pomocą rodzica) ozdobić. No i w takim liście będziemy mieli czarno na białym napisane, bądź wyrysowane, o czym marzy nasze dziecko.
lista prezentów na Mikołaja
canva.com

Jak zrobić listę prezentów na Mikołaja i dlaczego warto?

Robienie list prezentowych staje się coraz bardziej popularne.
Reklama
A to dlatego, że najbliżsi chcą kupować dzieciom prezenty, z których one naprawdę się ucieszą. Jak zabrać się za tworzenie takiej listy?
  • Wypisz wszystkie propozycje prezentów, jakie Twoje dziecko umieściło w liście do Świętego Mikołaja.
  • Zastanów się nad tym, co faktycznie przyda się Twojemu dziecku, co może sprawić mu radość. Czasem pomysły z listu do Mikołaja to za mało. Gdy rodzina jest duża, każdy będzie szukał u Ciebie inspiracji na prezent dla Twojego dziecka.
  • Weź pod uwagę możliwości finansowe osób, które chcą zaoferować Twojemu dziecku mikołajkowy upominek. Prezent na Mikołaja do 20 zł? To możliwe!
  • Przeszukaj oferty sklepów internetowych i wybierz te najtańsze, a jednocześnie z gwarancją dostawy na czas.
  • Jeśli planujesz wpisać na listę przedmiot, który będzie wysyłany zza granicy, to koniecznie zamieść tę informację na liście prezentów.
  • Gotową listę udostępnij na dysku Google zainteresowanych osobom. Chodzi o to, aby każda z tych osób mogła wpisać się przy danym prezencie, jednocześnie go w pewien sposób „zaklepując”. Reszta osób będzie widziała co jeszcze na tej liście zostało.
Robienie listy prezentów na Mikołaja to bardzo fajne, praktyczne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli na to, aby kupić dzieciom wymarzone upominki, ale również sprawi, że unikniemy duplikowania prezentów.
Reklama
A Ty.. masz już swoją listę?
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Prezent na mikołajki i czapka mikołaja.
Grudzień to miesiąc wydatków, za pasem Gwiazdka, kolacja wigilijna, świąteczne prezenty. A jeszcze wcześniej — mikołajki. Także na ten dzień trzeba poszukać jakichś upominków dla bliskich. Problemem są oczywiście pieniądze. Jak znaleźć coś, na co nie wydasz fortuny, a jednocześnie nie będzie kolejnym, ciśniętym w kąt drobiazgiem? Jeśli nie masz pomysłu na odpowiedni upominek, zobacz listę 9 prezentów na mikołaja do 50 złotych.
Kolorowe prezenty na mikołaja dla dzieci.
Mikołajki to czas, którego dzieci nie mogą się doczekać. Niecierpliwie wyglądają mikołaja i upominków. Cieszą się też ze świątecznej atmosfery, wszechobecnych dekoracji, nastrojowej muzyki i mrugających lampek. A dorośli... z duszą na ramieniu szukają odpowiednich podarunków. Problem jest tym większy, że młodzi ludzie szybko rosną i to, co było dobre rok temu, teraz już się nie sprawdza. Jeśli też nie wiesz, co dać w prezencie na mikołaja dla dzieci — sprawdź naszą listę.
jak zapakować prezenty na mikołajki
Jak zapakować prezent na Mikołajki, gdy czasu coraz mniej, a Tobie zależy na tym, aby zrobić to jak najlepiej? Pakowanie prezentów, choć z pozoru nie wydaje się czymś skomplikowanym, to jednak wymaga odrobiny kreatywności i wyczucia estetyki. Dzielimy się z Tobą sprawdzonymi pomysłami, które zwracają uwagę i są przede wszystkim proste do wykonania. W większości przypadków skorzystasz z tego, co masz już w domu.
Reklama
Reklama
Reklama