Jak zrobić listę prezentów na Mikołaja? Te rady Ci pomogą!
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak zrobić listę prezentów na Mikołaja? Te rady Ci pomogą!

Jak zrobić listę prezentów na Mikołaja? Tak naprawdę Mikołajki to dzień, kiedy to większość dzieci dostaje jedynie drobne upominki. Zazwyczaj są to słodkości, czy jakieś drobne gadżety do szkoły, albo małe zabawki. Ale w niektórych domach, z Mikołajek robi się coś naprawdę wielkiego i koło dziecięcych butów można znaleźć z samego rana bardziej konkretne prezenty. Mało tego, Mikołaj rzekomo przychodzi również do najbliższej rodziny : do cioć, babć – i tam też zostawia coś dla dzieciaków. Warto zatem zrobić listę prezentów na Mikołaja, żeby te upominki się nie dublowały.

Skąd mam wiedzieć co dziecko chce na Mikołajki?

Wielu rodziców zastanawia się co tak naprawdę mogłoby ucieszyć ich dziecko i czego życzyłoby sobie w ramach prezentu na Mikołajki. Warto wziąć pod uwagę, że nawet jeśli znamy upodobania naszego dziecka, to kupując prezent i tak możemy nie trafić w te najskrytsze marzenia pociechy. Dlatego czasem warto po prostu zapytać wprost.

Żeby natomiast zachować tę odrobinę świątecznej magii, można zaproponować dziecku wspólne napisanie listu do Mikołaja, który maluch będzie mógł samodzielnie (lub z pomocą rodzica) ozdobić. No i w takim liście będziemy mieli czarno na białym napisane, bądź wyrysowane, o czym marzy nasze dziecko.

lista prezentów na Mikołaja canva.com

Jak zrobić listę prezentów na Mikołaja i dlaczego warto?

Robienie list prezentowych staje się coraz bardziej popularne. A to dlatego, że najbliżsi chcą kupować dzieciom prezenty, z których one naprawdę się ucieszą. Jak zabrać się za tworzenie takiej listy?

  • Wypisz wszystkie propozycje prezentów, jakie Twoje dziecko umieściło w liście do Świętego Mikołaja.
  • Zastanów się nad tym, co faktycznie przyda się Twojemu dziecku, co może sprawić mu radość. Czasem pomysły z listu do Mikołaja to za mało. Gdy rodzina jest duża, każdy będzie szukał u Ciebie inspiracji na prezent dla Twojego dziecka.
  • Weź pod uwagę możliwości finansowe osób, które chcą zaoferować Twojemu dziecku mikołajkowy upominek. Prezent na Mikołaja do 20 zł? To możliwe!
  • Przeszukaj oferty sklepów internetowych i wybierz te najtańsze, a jednocześnie z gwarancją dostawy na czas.
  • Jeśli planujesz wpisać na listę przedmiot, który będzie wysyłany zza granicy, to koniecznie zamieść tę informację na liście prezentów.
  • Gotową listę udostępnij na dysku Google zainteresowanych osobom. Chodzi o to, aby każda z tych osób mogła wpisać się przy danym prezencie, jednocześnie go w pewien sposób „zaklepując”. Reszta osób będzie widziała co jeszcze na tej liście zostało.

Robienie listy prezentów na Mikołaja to bardzo fajne, praktyczne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli na to, aby kupić dzieciom wymarzone upominki, ale również sprawi, że unikniemy duplikowania prezentów. A Ty.. masz już swoją listę?

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie