Chłopiec w świątecznej czapce robi ozdobę świąteczną; w tle choinka

8 pomysłów na mikołajki w szkole - koniecznie sprawdź!

Chyba każdy docenia chwile, kiedy czas zwalnia w trakcie przedświątecznych przygotowań i można celebrować mikołajki. Niby jeszcze nie ma Świąt, ale już można cieszyć się prezentami, dekoracjami i wizytą mikołaja. Dzieci, nawet te starsze, które dobrze zdają sobie sprawę, kim NIE JEST pan w czerwonym stroju — też cieszą się z drobnych upominków i odrobiny magii w życiu. Wspólna zabawa z przyjaciółmi i nauczycielami w szkole tworzy przepiękne wspomnienia.
Reklama

Kiedy wypadają mikołajki i jak je zorganizować?

Mikołajki wypadają już 06 grudnia. Wtedy dorośli stają się znowu dziećmi, a dzieci są jeszcze bardziej sobą. Zebraliśmy kilka pomysłów jak zorganizować ten czas w szkole, żeby i dla uczniów i dla kadry nauczycielskiej był to jak najpiękniejszy dzień.
  1. W mikołajki można już tak naprawdę oficjalnie rozpocząć świąteczne dekorowanie sali i ubieranie choinki. Ważne, żeby pozwolić dzieciom na odrobinę inwencji, niech każde przyniesie z domu taką ozdobę, jaką chce. Niech to będzie jego własna wizytówka na choince.
  2. Mikołajkowa wycieczka do kina na pewno spotka się z entuzjazmem wszystkich klas. A najmłodsze dzieci mogę pojechać na spotkanie z mikołajem, wspólne pieczenie pierników czy ciastek
  3. Żeby wprowadzić tego dnia trochę koloru, uczniowie mogą ubrać się na czerwono albo zielono, lub założyć czapki mikołaja. Osoby, które zadbają o taki kolor/ dodatek będą zwolnione z odpowiedzi.
  4. Foto budka! Na korytarzu można ustawić rysunek mikołaja z dziurą w miejscu twarzy. Chętni (w tym nauczyciele) mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
  5. Ciasteczka mikołaja dla wszystkich. Cześć uczniów może przebrać się za elfy i roznosić po klasach słodki poczęstunek, pierniczki, albo specjalne ciastka.
  6. Oczywiście najpopularniejszą tradycją kojarzącą się z mikołajkami jest wymiana prezentów. Najczęściej losuje się osobę, dla której będzie prezent. Żeby urozmaicić tę zabawę, można zarządzić, że upominki muszą być robione, bądź przerobione przez obdarowującego. Warto też nie wyznaczać zbyt dużej kwoty, która zostanie przeznaczona na prezent. Nie każdy ma na to odpowiednie zasoby finansowe.
  7. Zbliżające się Wigilia i Boże Narodzenie, to czas dzielenia się z innymi ludźmi i wspierania najbardziej potrzebujących. Dobrze namawiać (ale absolutnie nie naciskać — nie można zmusić do pomagania) uczniów do udziału w akcjach charytatywnych.
Dzieci przy choince podają prezenty.
Canva

Mikołajki są dla ludzi, a nie ludzie dla mikołajek

Beztroska zabawa i chwila zapomnienia — to bardzo ważne w dzisiejszych niespokojnych czasach.
Reklama
Piękne mikołajki są chwilą oddechu zarówno dla uczniów jak nauczycieli. Czasem warto jednak zorganizować mniej atrakcji, żeby nie przesadzić z natłokiem obowiązków. Mikołajkowa zabawa nie może się odbywać kosztem przemęczenia nauczycieli ani dyskomfortu uczniów. Ważne jest też, że nie wszystkie uczęszczające do polskiej szkoły dzieci należą do tego kręgu kulturowego, niektóre wyznają też inną religię. Trzeba wykazać się taktem, żeby świąteczne przygotowania nie były dla nich krępujące.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Prezent na mikołajki i czapka mikołaja.
Grudzień to miesiąc wydatków, za pasem Gwiazdka, kolacja wigilijna, świąteczne prezenty. A jeszcze wcześniej — mikołajki. Także na ten dzień trzeba poszukać jakichś upominków dla bliskich. Problemem są oczywiście pieniądze. Jak znaleźć coś, na co nie wydasz fortuny, a jednocześnie nie będzie kolejnym, ciśniętym w kąt drobiazgiem? Jeśli nie masz pomysłu na odpowiedni upominek, zobacz listę 9 prezentów na mikołaja do 50 złotych.
Kolorowe prezenty na mikołaja dla dzieci.
Mikołajki to czas, którego dzieci nie mogą się doczekać. Niecierpliwie wyglądają mikołaja i upominków. Cieszą się też ze świątecznej atmosfery, wszechobecnych dekoracji, nastrojowej muzyki i mrugających lampek. A dorośli... z duszą na ramieniu szukają odpowiednich podarunków. Problem jest tym większy, że młodzi ludzie szybko rosną i to, co było dobre rok temu, teraz już się nie sprawdza. Jeśli też nie wiesz, co dać w prezencie na mikołaja dla dzieci — sprawdź naszą listę.
jak zapakować prezenty na mikołajki
Jak zapakować prezent na Mikołajki, gdy czasu coraz mniej, a Tobie zależy na tym, aby zrobić to jak najlepiej? Pakowanie prezentów, choć z pozoru nie wydaje się czymś skomplikowanym, to jednak wymaga odrobiny kreatywności i wyczucia estetyki. Dzielimy się z Tobą sprawdzonymi pomysłami, które zwracają uwagę i są przede wszystkim proste do wykonania. W większości przypadków skorzystasz z tego, co masz już w domu.
Reklama
Reklama
Reklama