Andrzejki - jak zorganizować imprezę w domu? Zobacz!
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Andrzejki - jak zorganizować imprezę w domu? Zobacz!

Zbliża się jeden z najbardziej magicznych wieczorów w roku... Czas wróżb, czarów i dobrej zabawy! Zastanawiasz się, jak z okazji Andrzejek zorganizować imprezę w domu? To nic trudnego. Poniżej zebraliśmy kilka pomysłów, które pomogą Ci zorganizować niezapomnianą domówkę, pełną atrakcji. Zobacz, co możesz zaproponować swoim gościom, poza zwykłym laniem wosku.

Kiedy są Andrzejki?

Andrzejki wypadają w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię imienin Andrzeja. Jednak dużo osób ma problem, żeby zapamiętać tę datę. Często zdarza się, że ludzie mylą się i wyprawiają andrzejkową imprezę 30 listopada, dokładnie w dniu świętego Andrzeja. Nic nie szkodzi. Każda pora na zabawę jest dobra. Ważne, żeby za oknem było już ciemno, a wszystko oświetlał blask świec.

Andrzejki — tradycje i wróżby

Oczywiście na imprezie koniecznie musi pojawić się lanie wosku. W rondelku na ogniu trzeba roztopić świece i przelać je przez dziurkę od klucza na miskę z wodą. Później wyławia się zastygnięty wosk i ogląda jego cień na ścianie.
Kolejne są przepyszne ciasteczka z wróżbą. Im ktoś więcej zje, tym więcej dowie się o swojej przyszłości.
Dalej potrzebne będą jabłka: każdy obiera jeden owoc i rzuca za siebie jego skórkę. Później z leżącego na podłodze kształtu trzeba odgadnąć wróżbę.
Losowanie przedmiotów: pod kubeczkami chowa się różne przedmioty. Następnie miesza się naczynia i każdy wybiera jedno. To, co znajduje się pod spodem, łączy się z przyszłością losującej osoby.

Rzeczy przygotowane na andrzejki: świeczka, klucz, maska, metalowy krótki pręt. Canva

Dekoracje na Andrzejki

Na pewno potrzebne będą świece, zarówno do lania wosku, jak i żeby nadać odpowiedni klimat. Tak naprawdę dużo dekoracji można pożyczyć z Halloween. Wszystko, co kojarzy się z czarami, nada się idealnie. Przydadzą się też figurki czarnych kotów i czarownic. Oraz... klucze (najlepiej z papieru). Dobrze sprawdzą się też ogromne karty do gry bądź tarota.

Jak przebrać się na Andrzejki?

Oczywiście można założyć zwykłe imprezowe rzeczy, ale dlaczego nie przebrać się za seksowną czarownicę, albo tajemniczą wróżkę? Wystarczy odrobinę mocniejszy makijaż, jakaś kolorowa chustka albo kapelusz na głowę, brzęczące bransoletki... Jest dużo możliwości

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie