Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Lato w pełni. Jednak wiele z nas dopiero rozpoczyna planowanie urlopu. Często wybieramy się na niego dopiero we wrześniu. Wtedy też często jest najlepszy moment aby udać się na rajskie zagraniczne plaże. Oczywiście każda kobieta chciałaby wyglądać na złotym piasku, w blasku słońca jak modelka. Jednak nie oszukujmy się dla większości z nas jest to zwyczajnie nie osiągalne. Z różnych przyczyn – zbyt duża ilość wyrzeczeń i ćwiczeń, na które czasem brakuje czasu czy u niektórych pań uwarunkowania genetyczne sylwetki. Pamiętajmy jednak, że poza ciężką pracą znane kobiety zawdzięczają często swój wygląd specom od photoshopa.
Diametralne zmiany w wyglądzie na chwile przed wyjazdem na urlop są niemożliwe. Nie pomoże tu nawet skalpel, gdyż wówczas musiałybyśmy pozostać w domu i poddać się rekonwalescencji. Możemy jednak maksymalnie zwiększyć poziom swojej atrakcyjności wybierając najodpowiedniejszy dla naszej sylwetki strój kąpielowy. Nie zapominajmy również o tym, że nie w każdym kolorze będzie nam do twarzy. Co powinnyśmy wiedzieć udając się na zakupy, podczas których mamy zamiar zakupić strój kąpielowy? Oto nasza lista porad.
  1. Istota koloru – jak wiadomo jasne barwy podkreślają a ciemne tuszują. Tak więc walory swojej sylwetki podkreślaj jasnymi odcieniami, natomiast wszelkie niedoskonałości tuszuj ciemnymi. Wydawać by się więc mogło iż założenie czarnego kostiumu kąpielowego spowoduje maksymalne wyszczuplenie i będziemy wyglądać pięknie. Sedno kryje się w umiejętnym łączeniu barw, np. jeśli mamy małe piersi i większy brzuszek to piersi powiększymy jasną górą od kostiumu, natomiast ukrycie brzuszka będzie skuteczne w jasnym kostiumie z czarną wstawką w okolicy talii.
  2. Przed przystąpieniem do zakupów koniecznie określ swój typ budowy ciała. Jeśli dowiesz się czy jesteś klepsydrą, gruszką, jabłkiem łatwiej będzie Ci określić co powinnaś podkreślać a co ukrywać.
  3. Ilość materiału – szczupłe kobiety o figurze modelki zwykle nie mają z tym problemu gdyż zwyczajnie decydują się na pierwszy lepszy kostium, który wpadnie im w oko. Większość damskich sylwetek natomiast wymaga dyskretnych zabiegów stylizacyjnych dzięki którym wyglądamy i czujemy się lepiej. W czasie zakupów skupiamy się przede wszystkim na tym co mamy do zatuszowania i nie zwracamy większej uwagi na podkreślanie atutów. Jeśli masz szerokie biodra lub duże piersi unikaj koniecznie kostiumów z falbankami, fiżbinami i innymi materiałowymi dodatkami jak wszelkiego rodzaju marszczenia. Ich wadą jest to że powiększają, poszerzają i dodają kilogramów w miejscach, w których niekoniecznie tego chcemy. Wystarczy jedna gładka warstwa materiału.
  4. Bikini czyli wiązanie na szyi – ten rodzaj kostiumu podkreśli ramiona, nie nadaje się więc dla pań o szerszych rozmiarach w tej partii ciała. Nie koniecznie będzie również idealny dla kobiet o symetrycznej budowie ciała, gdyż może spowodować zachwianie proporcji.
  5. Jasny kostium z dużą ilością wzorów lub czarny klasyczny – taki wybór sprawia że kobieta wygląda jeszcze bardziej tajemniczo.
  6. Jednoczęściowe, seksowne kostiumy – jest to rodzaj ubioru na plaże, który z pewnością ujmuje lat, odpowiednio dobrany wzór i krój spowoduje, że będziemy wyglądać bardzo ponętnie.

Drobna sylwetka, małe piersi

Tutaj dozwolone a nawet zalecane są wszelkie fałdki materiału, falbanki czy drapowania. Jeśli znajdą się na górnej części stroju optycznie powiększą biust, jeśli zaś na majtkach poszerzą biodra nadając kobiecych kształtów sylwetce. Warto zdecydować się na górę od kostiumu z wszytymi usztywnieniami, co sprawi, że biust stanie się pełniejszy i zyska ładniejszy kształt. Wskazane są również jasne pastelowe odcienie.

Panie puszyste

Warto zwrócić uwagę na modele, które wykonane zostały z lykry, gdy lepiej dopasują się do ciała i będą na nim swobodniej leżeć. Wzory są jak najbardziej wskazane. Jednak nie wszystkie i o tym należy pamiętać. Jeśli np. na kostiumie znajdą się pionowe pasy lub takie ułożone pod niewielkim kątem pomogą wysmuklić ciało. Pomocne mogą być również jednokolorowe wstawki materiału w odpowiednich partiach ciała, które zamierzamy wyszczuplić. Unikajmy jednak okrągłych i różnego rodzaju kwiecistych wzorów, gdyż mogą nas znacznie poszerzyć. Wskazane jest również zawiązanie w talii pareo, które optycznie wyszczupli sylwetkę. W kwestii kroju – majtki powinny być u dołu mocniej wycięte aby wydłużać nogi. Ładnie wyglądają również cienkie szelki. Jeśli jednak mamy obfity biust warto aby były one odpowiednio szersze i łączone na plecach, gdyż taki zabieg pozwoli na osiągnięcie ich lepszego wsparcia.

Większy brzuszek

Z całą pewnością na jego lepsze ukrycie pozwoli strój jednoczęściowy. Wskazane są dodatkowe wszywki w okolicy talii. Zastosowanie falbanek i drapowań na brzuchu może zatuszować fałdki jednak należy uważać gdyż źle zastosowane mogą jeszcze dodać kilogramów. Wybierajmy majtki głęboko wycięte po zewnętrznej stronie ud, z wyższym stanem, z kolei góra stroju powinna uwidaczniać piękny, duży dekolt – w ten sposób odwracamy uwagę od niedoskonałości. Wskazane są również kostiumy bikini (tylko góra) wiązane na szyi, gdyż pokazują piękny dekolt, co odciąga uwagę od środkowej części ciała.

Duży biust

Można by również rzecz duży problem, szczególnie jeśli chodzi o dobór odpowiedniego stroju kąpielowego. Jeśli jednak zwrócimy uwagę na kilka elementów, będziemy wyglądać pięknie. Przede wszystkim skupmy się na wyborze odpowiedniej miseczki. Nawet jeśli w tym celu konieczne będzie mierzenie wielu strojów. Zbyt mała miseczka sprawi, że biust będzie się z niej nieestetycznie wylewał, za duża natomiast, że będzie nisko zwisał powodując brzydki wygląd. Jeśli wiązania na szyi to tylko z usztywnieniami lub wbudowanym biustonoszem. Duże piersi koniecznie trzeba strojem okiełznać. Świetnie sprawdzają się duże dekolty w kształcie litery V. Dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych piersi i kostiumów wiązanych na szyi jest zastosowany dodatkowy pasek przebiegający pod biustem, który zapinamy, z tyłu na plecach, gdyż pomaga usztywnić biust.

Sylwetka gruszki

Wysokie kobiety o tym typie urody mogą zdecydować się na założenie stroju ze spódniczką, gdyż ukryją w ten sposób szerokie biodra, jeśli jednak są niewielkiego wzrostu to rozwiązanie optycznie skróci nogi nie jest więc polecane. Najlepszą opcją jest zastosowanie jednolitej dolnej części stroju z wysoko wciętymi majtkami. Dzięki temu optycznie wydłużymy nogi i ukryjemy szerokie biodra. Natomiast górna cześć stroju powinna być w jasny kolorach, może być na niej dużo wzorów i dodatkowych ozdób z materiału. Szelki również powinny być możliwie najcieńsze. Takimi zabiegami sprawimy, że górna i dolna cześć naszego ciała ulegną optycznemu wyrównaniu. Marta
Udostępnij artykuł