10 sposobów na przetłuszczające się włosy

10 sposobów na przetłuszczające się włosy

Z problemem przetłuszczających się włosów zmaga się wiele kobiet. Bardzo często zdarza się, że musimy myć je każdego dnia, a i tak po kilku godzinach starannie ułożona fryzura zdaje się stawać coraz bardziej przyklapnięta. Włosy wyglądają jakby były niemal mokre od nadmiaru gromadzącego się na nich sebum. Większość przypadków wymaga jedynie odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy jak i samych włosów.
Reklama
W przeważającej ilości przypadków nadmiernie tłuste włosy stanowią kłopot o naturze kosmetycznej. Każda kobieta chce wyglądać pięknie, a gdy pomimo codziennego dbania o swoje włosy, wydaje się to być niemożliwe zaczyna czuć się mało atrakcyjna. W pierwszej kolejności konieczne jest ustalenie przyczyny nadmiernej produkcji łoju na głowie. Jakie mogą być przyczyny przetłuszczania się włosów?
 • Predyspozycje dziedziczne,
 • Organizm silnie osłabiony w wyniku dużego wysiłku oraz stresu,
 • Zaburzenia hormonalne,
 • Błędy dietetyczne ( w głównej mierze wskazuje się na dietę obfitującą w tłuszcze),
 • Zakażenie drożdżakowe.
Co zrobić gdy nasze włosy zaczynają się nadmiernie przetłuszczać? Jak je pielęgnować? Z całą pewnością nie należy problemu lekceważyć gdyż może spowodować powikłania na tle zapalnym oraz nadmierną utratę włosów.
Reklama
Oto nasze rady dotyczące dbania o głowę.
 1. Suszarka – stosujemy ją do suszenia włosów tylko jeśli jest to naprawdę konieczne i najlepiej ustawiać ją wówczas na chłodny nawiew.
 2. Maseczki, odżywki – nie ma konieczności ich unikania, wręcz przeciwnie mogą być bardzo pomocne. Najlepiej zdecydować się na takie o działaniu odświeżającym, ułatwiającym rozczesywanie czy regulującym pracę gruczołów łojowych. Najważniejszą zasadą jest jednak to aby pamiętać o nakładaniu kosmetyku jedynie na końcówki włosów a nigdy na ich nasadę i skórę głowy.
 3. Tryb życia – zdrowy tryb życia oraz zbilansowana dieta obfitująca w różnego rodzaju warzywa oraz owoce, z całą pewnością pozytywnie wpłynie również na kondycję skóry głowy.
 4. Włosy myjemy często – można je myć zawsze wtedy gdy jest to konieczne. Pogląd iż zbyt częste mycie głowy osłabia włosy jest mitem, poprzez oczyszczanie skóry i włosa z nadmiaru sebum ułatwiasz cyrkulację powietrza, włosy są mniej ciężkie a ich wypadanie ograniczone.
 5. Stylizacja – konieczne jest odstawienie kosmetyków służących do układania włosów, które nadmiernie je obciążają. Zapominamy więc o wszelkich żelach czy nabłyszczaczach.
 6. Aromaterapia – kąpiele aromaterapeutyczne głowy odświeżają, wyciszają gruczoły łojowe oraz zmniejszają produkcję sebum. Godne polecenia są olejki : migdałowy, lawendowy, pomarańczowy, grapefruitowy, geraniowy. Świetnie sprawdzą się również zioła : tymianek, rumianek oraz mięta.
 7. Pocieranie skóry głowy – podczas wycierania ręcznikiem czy też w czasie szczotkowania. Zwróć uwagę aby nie wykonywać tych zabiegów nazbyt długo lub za intensywnie.
 8. Kosmetyki – najlepsze będą te łagodne o neutralnym pH, przeznaczone do włosów szybko przetłuszczających się. Starajmy się również nie stosować zbyt dużych ilości kosmetyków do pielęgnacji włosów.
 9. Masaż – w czasie każdego mycia włosów poświęćmy kilka minut na delikatny masaż skóry głowy, dzięki temu lepiej usuniemy nadmiar sebum i jednocześnie poprawimy ukrwienie skóry dzięki czemu łatwiej przedostaną się do niej tlen oraz składniki odżywcze.
 10. Spłukiwanie głowy – w tym celu starajmy się zawsze używać wody chłodnej. Nie powinna być za ciepła ani tym bardziej lodowata.
Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama