Podświetlone kolorowe gwiazdy świąteczne na tle nocnego nieba

Dekoracje na Boże Narodzenie. Jak udekorować dom na Święta 2021?

Świąteczną atmosferę tworzą przede wszystkim spotkania z rodziną i przyjaciółmi, ale warto zapewnić im odpowiednią oprawę wizualną. Choinka to must-have w każdym domu, ale czy pamiętasz o innych dekoracjach? Przed Bożym Narodzeniem w oknach i na drzwiach warto zawiesić stroiki, a dom udekorować girlandami i wiankami. Puść wodze fantazji i stwórz w swoim domu magiczne bożonarodzeniowe kompozycje.
Reklama

Dekoracje na Boże Narodzenie – skandynawskie gwiazdy

Pojawiły się w naszym kraju kilka lat temu i od tamtej pory robią zawrotną karierę. W czym tkwi ich urok? Wykonane z papieru gwiazdy są lekkie i delikatne, a po włożeniu do środka żarówki LED emitują łagodne, ciepłe światło. Wyglądają wspaniale na tle okna, ale można też zawiesić je na przykład nad wigilijnym stołem – w Skandynawii wiesza się je również na drzwiach. Adwentowe gwiazdy najczęściej utrzymane są w bieli i szarości, ale popularne są też te w kolorze czerwonym, granatowym, a nawet czarnym.
biale-papierowe-gwiazdy-wiszace-w-oknie
Canva

Dekoracje bożonarodzeniowe – wianki świąteczne na drzwi

Te popularne świąteczne dekoracje, podobnie jak choinki, przywędrowały do nas z Niemiec.
Reklama
Możemy podzielić je na dwa rodzaje:
  • wieńce adwentowe – na uplecionej z gałązek obręczy umieszcza się cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentu. Co tydzień zapalona zostaje jedna świeczka, a w Boże Narodzenie dodatkowo piąta świeca wstawione w środek wianka;
  • wieńce dekoracyjne – składają się z gałązek, bombek, wstążek i suchych kwiatów. Raczej nie umieszcza się w nich świeczek.
Bożonarodzeniowy wianek bez problemu znajdziesz w sklepie ze świątecznymi dekoracjami, ale możesz też wykonać go sama.
Reklama
Wszystko, czego potrzebujesz to stelaż, gałązki iglaków lub eukaliptusa, świąteczne ozdoby i pistolet z klejem. Gotowy wieniec możesz zawiesić na drzwiach, ale będzie wspaniale wyglądał również na ścianie lub nad wigilijnym stołem.
wianek-swiateczny-z-czerwonymi-bombkami-lezacy-na-stole
Pexels

Ozdoby świąteczne – żołnierzyki i dziadki do orzechów

Niegdyś dziecięce zabawki i narzędzia do rozbijania twardych orzechowych skorupek – dziś nostalgiczne dekoracje świąteczne.
Reklama
Drewniane ludziki malowane na jaskrawe kolory to jedne z najciekawszych tegorocznych ozdób bożonarodzeniowych. Pojawiają się w formie zawieszek na choinkę, ale modne są też duże figurki – wraz z gałązkami, bombkami i świecami pomogą Ci stworzyć kompozycję na stół, szafkę albo ozdobną konsolę.
drewniane-zolnierzyki-i-dziadki-do-orzechow
Pexels

Stroiki świąteczne do zawieszenia

Wiszące stroiki bożonarodzeniowe zyskały popularność dzięki modzie na styl skandynawski, ale tego typu ozdoby są elementem również polskiej tradycji.
Reklama
Do najbardziej znanych należy podłaźniczka, czyli obcięty czubek jodły lub świerku, który po udekorowaniu wieszano pod sufitem. Współcześnie również może to być świetna ozdoba, zwłaszcza jeśli Twój dom jest utrzymany w stylu rustykalnym. Możesz też stworzyć nieco prostszy świąteczny stroik z wykorzystaniem gałęzi znalezionej w lesie lub w parku. Po oczyszczeniu wystarczy ozdobić ją bombkami i wstążkami i zawiesić w oknie, nad stołem czy przy drzwiach.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama