Dziewczyna w okularach-serduszkach bawiąca się na imprezie

Sylwester w domu. 4 pomysły na sylwestrową domówkę 2021/2022

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, ale wciąż nie wszyscy mają imprezowe plany. Jednak nic straconego! Zawsze można przecież urządzić kameralne przyjęcie w domu – dla najbliższych znajomych lub tylko dla siebie i drugiej połówki. Jak sprawić, by Sylwester w domu okazał się niezapomnianym wieczorem?
Reklama

Sylwester w domu – maraton filmowy lub serialowy

Coś dla ekipy kinomaniaków lub osób, które w przedświątecznym rozgardiaszu ominęło kilka serialowych premier. Na sylwestrowy wieczór świetnie sprawdzą się maratony filmów gatunkowych np. slasherów, fantasy i science-fiction, kultowych komedii czy musicali. Zanim nastanie noworoczny poranek zdążycie też zrobić binge watching przynajmniej jednego sezonu ukochanego serialu. Podstawą udanego maratonu filmowo-serialowego jest dobry sprzęt – lepiej sprawdzi się telewizor niż laptop, a najlepiej ekran projektora (zwłaszcza gdy zapraszasz grupę osób). Nie zapomnij o solidnych głośnikach. Oczywiście nie może też zabraknąć jedzenia – świetnie sprawdzą się proste przekąski, które można wygodnie zjeść na kanapie.
Reklama
Przygotuj również wygodne miejsca do siedzenia, poduszki i koce.
Kilkoro przyjaciół siedzi na kanapie i ogląda film
Canva

Pomysły na Sylwestra w domu – przyjęcie w klimacie retro

Bal przebierańców to jedna z najbardziej klasycznych i jednocześnie nieprzewidywalnych imprez, jakie można sobie wyobrazić. Tematy mogą być rozmaite, ale na sylwestrowy wieczór warto sięgnąć po klimat minionych epok – do eleganckiego przyjęcia wspaniale pasować będzie styl szalonych lat 20. Ty i Twoi goście po inspiracje możecie sięgnąć do popularnych filmów i seriali, z „Wielkim Gatsbym”, „Downton Abbey” i „Peaky Blinders” na czele.
Reklama
Oprócz kostiumów i fryzur warto też zadbać o dekoracje i muzykę z epoki. Charakterystyczny klimat międzywojnia pomogą Ci odtworzyć m.in. geometryczne wzory, szampanówki i swingowa muzyka.
Kilka dziewczyn w sukienkach z lat 20 gra w karty i pije wino
Canva

Co można robić w Sylwestra – wspólne gotowanie

Najlepsze imprezy zawsze są w kuchni! Tę starą prawdę warto przetestować w Sylwestra i zaprosić znajomych na wspólne gotowanie.
Reklama
Na początek ustal dokładne menu i zrób zakupy – nie chcesz przecież, by brak pomysłów lub składników zniweczył wszystkie plany. Karta dań pomoże też zorganizować pracę i rozdzielić zadania między poszczególnych gości. Oprócz produktów do gotowania zorganizuj też ładną zastawę i zaplanuj dekorację stołu – możesz dopasować ją do rodzaju przygotowywanych potraw, czerpiąc inspiracje np. z kraju ich pochodzenia. Oczywiście możesz też użyć kwiatów, balonów i konfetti.
Kilkoro przyjaciół pije wino na imprezie w kuchni
Canva

Udany Sylwester w domu – wieczór gier

Proste planszówki, rozbudowane RPGi, rozgrywki na konsole, a może zwykłe kalambury? Wszelkiego rodzaju gry to znakomity motyw, wokół którego można zorganizować sylwestrową zabawę z przyjaciółmi.
Reklama
Dostarczą emocji, skłonią do myślenia i pobudzą wyobraźnię. Aby uniknąć niekomfortowych sytuacji, przed imprezą ustal, w jakie gry chcieliby zagrać wszyscy goście. Oprócz gier przygotuj też wolną przestrzeń i wygodne miejsca do siedzenia. Podobnie jak w przypadku maratonu filmowego, także tu sprawdzą się drobne przekąski. Jako bonus możesz też przygotować niewielkie nagrody, które urozmaicą rozgrywkę.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama