Kobiece dłonie trzymające zegarek w otoczeniu kart

Noworoczne przesądy. Co zapewni Ci szczęście w Nowym Roku?

„Jaki Nowy Rok, taki cały rok!” głosi stare porzekadło, dlatego też noworocznego dnia nie można spędzać w niedbały sposób. Warto się do niego dobrze przygotować, by zapewnić sobie pomyślność i dostatek na kolejne 12 miesięcy. Jeszcze przed Sylwestrem uporządkuj wszystkie sprawy, by w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia móc bez przeszkód bawić się i relaksować.
Reklama

Noworoczne przesądy. Co trzeba zrobić przed 1 stycznia?

Przed Nowym Rokiem koniecznie należy załatwić wszystkie przykre i trudne sprawy. Przede wszystkim:

Wyrzuć lub napraw zepsute

W nowy rok nie warto wchodzić ze stertą niedziałających, bezużytecznych przedmiotów czy nienoszonych ubrań. Przed Sylwestrem postaraj się naprawić to, co zepsute, a niepotrzebne rzeczy przekazać komuś innemu. W ramach odnowy może warto też odświeżyć aranżację mieszkania?

Ureguluj wszystkie zobowiązania

Zapłać rachunki, oddaj pożyczone pieniądze i różne przedmioty – w Nowy Rok najlepiej wejść z czystą kartą, bez żadnych obciążeń, zobowiązań i niezałatwionych spraw. Wedle tradycji w nadchodzących miesiącach przyniesie Ci to niezależność finansową i wolność od dłużników.

Posprzątaj mieszkanie

Jeden z najważniejszych noworocznych przesądów mówi o tym, że w Nowy Rok nie wolno sprzątać! Konsekwencją robienia porządków 1 stycznia jest bowiem tonięcie w domowych obowiązkach przez cały rok. Ponadto, niechcący można wyrzucić dobry los, który jeszcze nie zdążył rozgościć się w domu!

Włóż banknot do prawego buta

Zapewnisz sobie w ten sposób dobrobyt w nadchodzących miesiącach. Oczywiście im wyższy nominał, tym większe finansowe szczęście – pamiętaj, że z banknotem w bucie musisz przetańczyć całą sylwestrową noc.

Symbolicznie pozbądź się kłopotów

Na czerwonej kartce spisz wszystkie problemy, zmartwienia i trudności, z którymi mierzysz się w mijającym roku.
Reklama
Wieczorem 31 grudnia spal karteczkę nad płomieniem świecy – w ten sposób odgonisz stare kłopoty i zapewnisz sobie pomyślność.
Dziewczyna trzymająca białą zapaloną świecę
Canva

Noworoczne przesądy. Co warto zrobić w Nowy Rok?

Jeszcze więcej pomyślności zagwarantujesz sobie odpowiednim zachowaniem w noworoczny poranek. Jak dopomóc szczęściu?

Wstań wcześnie

Mimo imprezowania do białego rana, w Nowy Rok nie warto się wylegiwać – grozi to ospałym, nudnym i pozbawionym wrażeń sezonem.
Reklama
Mimo zmęczenia po szalonej imprezie znajdź energię na jakąś aktywność.

Zjedz do syta

W Sylwestra i Nowy Rok dietom mówimy STOP! W te wyjątkowe dni po prostu trzeba się rozluźnić, smacznie zjeść i wypić – dzięki temu można zagwarantować sobie dostatek na kolejne 12 miesięcy. Szczególną pomyślność ma zapewnić zjedzenie dania z kapustą.

Zapamiętaj sny

Część osób wierzy, że ze snów można wyczytać przyszłość – jeśli należysz do tego grona, zwróć pilną uwagę na to, co przyśni Ci się tuż po Sylwestrze oraz przez kolejne 11 nocy. Zgodnie z przesądami możesz się w ten sposób poznać swój los w każdym miesiącu nadchodzącego roku.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama